Policja uderza w narkobiznes na Podhalu. 1,2 kg marihuany w Zakopanem (zdjęcia)

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali w Zakopanem dwóch mężczyzn powiązanych z narkobiznesem.
Zatrzymanie dwóch mieszkańców Zakopanego zamieszanych w działalność narkotykową, to wynik obserwacji, analizy i rozpoznania rynku związanego z narkobiznesem. W wyniku tych działań krakowscy funkcjonariusze namierzyli dwóch mężczyzn, którzy według ustaleń mieli zajmować się przestępczym procederem.

W wynajmowanym mieszkaniu w Zakopanem, podczas policyjnej realizacji zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy posiadali znaczne ilości poporcjowanych narkotyków. W trakcie działań policjanci przeszukali dwa mieszkania oraz cztery samochody – w wyniku czego zabezpieczono ponad 1,2 kg marihuany, kilkaset gramów amfetaminy, replikę broni glock, dwie wagi dilerskie, 14 telefonów komórkowych, tablety i laptopy.

Zatrzymani to dwaj mieszkańcy powiatu tatrzańskiego w wieku 27 i 30 lat. Obydwaj usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających i zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

oprac. r/ KWP Kraków

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 28.03.2019 15:04