Wyrok za "zły dotyk"

2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat i 100 tys. zł odszkodowania - taki wyrok usłyszał w Sądzie Rejonowym w Nowym Targu 40-letni mieszkaniec Rabki-Zdroju oskarżony o molestowanie seksualne 10-letniej dziewczynki.
Sąd zastosował również wobec mężczyzny 8-letni zakaz zbliżania się do dziewczynki, kontaktowania się z nią i pracy z dziećmi. Nałożył na niego również dozór policyjny.

Wyrok nie jest prawomocny. Prokurator Rejonowy w Nowym Targu Józef Palenik poinformował, że prokuratura wystąpiła do sądu o uzasadnienie wyroku, co w praktyce oznacza, że będzie się odwoływać od decyzji sądu. Prokuratura była zdania, że Sebastian K. powinien iść siedzieć, tymczasem sąd zastosował wobec niego karę więzienia w zawieszeniu.

Przypomnijmy, iż prokuratura zarzuciła mężczyźnie dopuszczenie się w nocy z 7 na 8 marca 2015 r. tzw. innych czynności seksualnych na 10-letniej dziewczynce.Zawiadomienie w tej sprawie złożyła jej matka. Oskarżyła ona swojego byłego partnera o wykorzystywanie seksualne jej dziecka. Trzydziestoparoletni rabczanin od początku zaprzecza i twierdzi, że to zemsta za to, że zerwał z kobietą. Matka 10-latki, rzekomo w akcie zemsty, niedługo po zdarzeniu pocięła byłemu partnerowi twarz nożem.

r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 03.04.2019 20:23