Telefon od fałszywego policjanta

Zakopiańscy policjanci zostali poinformowani, że do mieszkanek powiatu tatrzańskiego telefonował dziś mężczyzna, który przedstawiał się jako funkcjonariusz policji z Nowego Sącza.
Rzekomy policjant informował o zagrożonych pieniądzach na koncie bankowym swoich rozmówczyń. Namawiał swoich rozmówców do wypłacenia gotówki z banku i przekazania jej „policjantowi” celem uchronienia pieniędzy przed kradzieżą. Miałoby to również pomóc w złapaniu oszustów.

- Jest to typowy przykład usiłowania dokonania oszustwa metodą „na policjanta” - przypomina asp. szt. Krzysztof Waksmundzki z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. - Przypominamy, że policjanci nigdy nie kontaktują się telefonicznie w takich sprawach, nie informują osób postronnych o prowadzonych operacjach, nie proszą o przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy. Zwracamy się z apelem o szczególną czujność również do osób mieszkających ze swoimi babciami lub dziadkami. Często to one mogą zauważyć niepokojące zachowanie i w porę zapobiec przekazaniu pieniędzy oszustom.

KPP Zakopane, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 24.05.2019 17:36