Optymistyczny "Raport o stanie Miasta za rok 2018"

NOWY TARG. "Analizując sytuację społeczno-gospodarczą należy stan Miasta ocenić pozytywnie", a "opracowany materiał wskazuje na to, że władze samorządowe podejmują nieustanne działania zmierzające do zrównoważonego rozwoju oraz poprawy stanu środowiska z myślą o przyszłych pokoleniach" - czytamy w podsumowaniu "Raportu o stanie Miasta Nowy Targ za rok 2018".
Przedstawiony przez burmistrza dokument obejmuje podsumowanie realizacji programów, strategii, uchwał i budżetu obywatelskiego. Raport podzielony jest tematycznie na takie działy jak: charakterystyka Miasta, demografia, samorząd lokalny, miejskie jednostki organizacyjne, finanse, gospodarka przestrzenna, Strategia Rozwoju Miasta, Strefa Aktywności Gospodarczej, Gminny Program Rewitalizacji Miasta, założenia do Planu Zaopatrzenia w Ciepło, Energię Elektryczną i Paliwa Gazowe, Budżet Obywatelski, Gminny Program Opieki Nad Zabytkami, Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, rynek pracy, mienie komunalne, inwestycje, komunikacja i transport, edukacja, pomoc społeczna, kultura, sport i rekreacja, promocja Miasta, współpraca krajowa i międzynarodowa, organizacje pozarządowe, czy bezpieczeństwo publiczne.

Burmistrz Grzegorz Watycha pisze o tym, że Nowy Targ jest w dobrej kondycji finansowej. "Spłacamy stopniowo zadłużenie, a dochody również rok rocznie rosną, choć w sytuacji dodatkowych zadań nakładanych na samorządy istnieje ryzyko ograniczenia możliwości inwestycyjnych i wzrostu wydatków bieżących".

- Wyrażam przekonanie, że dla nowotarżan zainteresowanych Miastem Nowy Targ lektura "Raportu" okaże się interesująca i przydatna, tym bardziej że wkraczamy w kolejny okres z nową Strategią Rozwoju Miasta na lata 2019 –2023 z perspektywą do roku 2030. Opracowany materiał wskazuje na to, że władze samorządowe Miasta podejmują nieustanne działania zmierzające do zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego oraz poprawy stanu środowiska z myślą o przyszłych pokoleniach - podsumowuje burmistrz.

Nad raportem, który znajduje się na stronie Urzędu Miasta (do przeczytania tutaj.) przeprowadzona zostanie debata z udziałem radnych, ale i mieszkańców. Odbędzie się ona podczas sesji Rady Miasta - 24 czerwca.

Nie jest to jednak takie proste, bowiem mieszkańcy nie mogą występować jedynie w swoim imieniu, ale muszą reprezentować kilkadziesiąt 50 osób.

Najpóźniej do 23 czerwca należy przedstawić przewodniczącemu Rady Miasta pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 50 osób. Zgłoszenie wraz z zebranymi podpisami należy złożyć w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasa - pokój 001.

s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 04.06.2019 09:11