Pod Jarmutą zawyły motory (zdjęcia)

W Szczawnicy na torze klubu motorowego Moto Pasja w odbyły się piąte już zawody zwane Super Enduro. W zeszłym roku zawodnicy rywalizowali w kałużach i błocie, tym razem sytuacja była odwrotna: susza spowodowała, że nad torem unosiły się kłęby kurzu pomieszanego z dymem z silników - wierni kibice znów byli zachwyceni.
Na mecie stanęło ponad  50 zawodników, którzy startowali w 5 wyścigach w zależności od pojemności motoru.  Najpierw ruszył wyścig 50-tek, który wygrał Maciej Dziatkowiec.  Najmłodszy zawodnik  startujący w tej grupie to  6-latek Jan Zięba, który walczył ze starszymi kolegami jak równy z równym i zajął wysokie 3 miejsce. Kolejny wyścig to 65-tki, gdzie zwycięzcą okazał się Dawid Cepielik. Na motorze o pojemności 85 cm3 wygrał Adrian Skoczeń – aktualny lider klasyfikacji tej klasy w Polsce, który dzień wcześniej startował w zawodach w Poznaniu.

Następnie przyszła kolej na klasę S1, czyli motocykle dwusuwowe o pojemności do 150 cm i 4-suwowe do 250 cm. W tej konkurencji wygrał Grzegorz Kowalczyk.

Na zakończenie tegorocznego Super Enduro wystartowali zawodnicy w klasie S2 na dwusuwach powyżej 200cm i 4-suwach od 450cm. Tu najlepszy okazał się Bartłomiej Baziak.

Warto podkreślić, że najmłodszy zawodnik jaki pojawił się na torze to 5-letni Maciek Bukowski, który  z małą pomocą także pokonał tą wymagającą trasę – rośnie młode pokolenie pasjonatów sportów motorowych. Za Maćka trzymamy kciuki, aby w przyszłym roku stanął na starcie wyścigu i pokazał co potrafi.

Nad bezpieczeństwem zawodników i kibiców czuwali strażacy z OSP Szczawnica oraz ratownicy z Grupy Podhalańskiej GOPR.

Następne zawody organizowane przez klub Moto Pasja odbędą się już 8 września. Będzie to kolejna edycja Moto Rodeo – jak zapowiadają organizatorzy trasa po przebudowie będzie dłuższa, znacznie trudniejsza, ze stromymi podjazdami i wieloma przeszkodami.
Już dziś zapraszamy miłośników sportów motorowych na wrzesień do Szczawnicy.
Aktualności dotyczące zawodów można śledzić na facebookowym profilu Moto Pasji.