V Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki - odsłona pierwsza (zdjęcia)

Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki odbywają się tradycyjnie w dwa weekendy sierpnia. Dziś na terenie Stadniny Koni „Dworna” rozgrywane są XIII Gminne Zawody Jeździeckie im. Ks. Prof. Józefa Tischnera. Dla jeźdźców przygotowano cztery konkursy w skokach przez przeszkody.
Zawodnicy walczą o puchar Stadniny Koni „Dworna”, puchar Sołtysa Wsi Rogoźnik, puchar rodziny Tischnerów oraz puchar Wójta Gminy Nowy Targ.

Na popołudnie przewidziano jeszcze występ zespołu góralskiego „Ślebodni” z Gronia – Leśnicy. Przedstawią komedię pt. ”Jędrzej Wierch i paragrafy" według scenariusza HOP CUP Joanny ŁAPKI I Agnieszki Giewont.

Wieczorem główne losowanie loterii. Do wygrania... koń, ale i inne atrakcje.

Dzień zakończy zabawa taneczna.

Druga odsłona Rogoźnickich Dni odbędzie się w niedzielę 18 sierpnia. Organizatorzy serdecznie zapraszają na Dożynkową Mszę świętą oraz całodzienny festyn.

Dziś - jak co roku główną nagrodą w loterii jest koń ufundowany przez właściciela stadniny Koni „Dworna” Jasia Bobka, natomiast 18 sierpnia główną nagrodą będzie tucznik ufundowany przez firmę „Biela”. Szczegółowy program imprezy w naszym dziale "co, gdzie, kiedy".

s/ zdj. Michał Adamowski

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 11.08.2019 17:37