Reklamą-gigant w centrum Nowego Targu zainteresowali się urzędnicy

Do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Nowym Targu wpłynęła skarga w sprawie gigantycznego bilbordu, który stanął na skrzyżowaniu ulic Szaflarskiej i Królowej Jadwigi.
Pismo z prośbą o interwencję skierował do nadzoru budowlanego Urząd Miasta w Nowym Targu. Wojciech Watycha, naczelnik Wydział Rozwoju, Urbanistyki i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta w Nowym Targu mówi, że reklama ewidentnie łamie zapisy planu zagospodarowania przestrzennego. Plan miejscowy dopuszcza bowiem w centrum miasta reklamy wielkogabarytowe o powierzchni nie przekraczającej 6 m.kw.

W PINB usłyszeliśmy, że pismo - owszem - wpłynęło, ale inspektorat ma dwa miesiące na przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego w tej sprawie, które ma wykazać czy doszło do naruszenia przepisów. Do czasu poczynienia odpowiednich ustaleń, nic nie można zrobić.

Warto dodać, że sprawa może mieć szersze konsekwencje. Reklama, jak wynika z pobieżnych oględzin, ingeruje w pas pieszo-drogowy, co z pewnością zainteresuje Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu. Sprawie przyjrzy się też zapewne konserwator zabytków, bo jak ustaliliśmy - budynki, na których została zawieszona, znajdują się w gminnej ewidencji zabytków.

Na razie wszyscy zainteresowani sprawą - czekają na to, czyja reklama pojawi się na kontrowersyjnym bilbordzie.

r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 14.08.2019 10:13