Nieudana próba ucieczki

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w Zakopanem 29-latka ze Skierniewic, który był poszukiwany za kradzież rozbójniczą.
Wczoraj po południu funkcjonariusze Placówki SG w Zakopanem kontrolowali samochód, którym jechało pięć osób. Jeden z pasażerów nie posiadał żadnego dokumentu tożsamości. Podczas weryfikacji nazwiska mężczyzna podał fikcyjne dane, co szybko wyszło na jaw. Gdy zorientował się, że nie oszuka funkcjonariuszy, podjął nieudaną próbę ucieczki. Po krótkim pościgu został zatrzymany, obezwładniony i zakuty w kajdanki.

Na komendzie policji, gdzie został zabrany, okazało się, że to 29-letni mieszkaniec Skierniewic, jest poszukiwany przez organy ścigania. Komenda Miejska Policji w Skierniewicach potwierdziła, iż w stosunku do 29-latka jest postępowanie w związku z kradzieżą rozbójniczą. 29-latek został zobowiązany do osobistego stawiennictwa w Prokuraturze Rejonowej w Skierniewicach w wyznaczonym przez funkcjonariuszy terminie.

Dodatkowo w związku z umyślnym wprowadzeniem w błąd instytucji upoważnionej z mocy ustawy do legitymowania co do tożsamości osoby, na zatrzymanego obywatela Polski nałożono mandat karny kredytowany w wysokości 500 zł.

Źródło: KOSG, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 14.08.2019 16:51