Wigilijne spotkanie w Czarnym Dunajcu (zdjęcia)

Moc życzeń, pierwsze kolędy, przedstawienie teatralne. Seniorzy spotkali się pierwszy raz na Wigilii zorganizowanej przez czarnodunajecki samorząd.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czarnym Dunajcu wraz z wójtem Gminy Czarny Dunajec Marcinem Ratułowskim zorganizował w siedzibie Centrum Promocji i Kultury Gminy Czarny Dunajec projekt socjalny: pt. "Wigilia w Gminie Czarny Dunajec dla osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych i bezdomnych".

Uczestników świątecznego spotkania przywitał Rafał Wilkus, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Ważnym celem naszego spotkania jest wskazanie potrzeby bliskości i integracji seniorów zwłaszcza w okresie świątecznym. Wspólnie pokazujemy, że ludzie nie muszą czuć się samotni, że są wśród nas ludzie chcący pomagać, chcący dawać ciepło i bliskość. Największym jednak założeniem, które chcemy osiągnąć to uśmiech na twarzy chorego i samotnego człowieka, który jak mamy nadzieję podczas tego świątecznego spotkania – poczuje się kochany i potrzebny - mówił szef czarnodunajeckiego GOPS-u.

Słowa pozdrowienia do licznego grona seniorów skierował też wójt Marcin Ratułowski. - Niezmiernie się cieszę z takiego świątecznego spotkania z państwem. Kiedy ubiegałem się o tak zaszczytną funkcję, jaką jest bycie wójtem w Gminie Czarny Dunajec, podkreślałem, że będę się starał o to, aby seniorzy w naszej gminie zostali zauważeni. Dziękuję wam za przybycie, za wspólne rozmowy, uwagi, które chcecie zawsze przekazać - mówił wójt Ratułowski. Seniorów pozdrowił także ks. Krzysztof Kocot, czarnodunajecki dziekan, a zarazem proboszcz, który wspólne posiady rozpoczął od tradycyjnego odczytania okolicznościowego fragmentu ewangelii Św Łukasza oraz krótkiej modlitwy z wszystkimi uczestnikami spotkania.

Spotkanie uświetniła programem artystycznym grupa uczniów z SP Ratułów. Nutę z kolędami zapewniła kapela regionalna. Były też upominki dla seniorów wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Ratułowie oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej w Podczerwonem i Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu, a także wolontariusza z Zielonej Góry pana Henryka Brychcę. Dyrektor Rafał Wilkus podziękował także wszystkim sponsorom oraz przedstawicielom instytucji, od których udało się uzyskać wsparcie na organizację świątecznego spotkania i tak licznie odpowiedzieli na potrzebę dzielenia się z innymi. Wyraził także słowa wdzięczności do wolontariuszy, którzy tak chętnie włączyli się w pomoc przy organizacji Wigilii.

źródło: UG Czarny Dunajec, GOPS Czarny Dunajec/ zdj. CKiP Czarny Dunajec

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 13.12.2019 23:38