Były senator PiS z naszego okręgu zatrzymany. W tle wielomilionowe łapówki

Stanisław K., były senator okręgu nowosądecko-podhalańskiego, jego syn oraz dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
Funkcjonariusze krakowskiej delegatury CBA prowadzą postępowanie w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego. Śledztwo dotyczy też udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji. Do tej pory zarzuty usłyszało 24 podejrzanych.

Dzisiaj do tego śledztwo zatrzymano trzy osoby, w tym byłego senatora. Stanisław K. był senatorem naszego okręgu 14 w latach 2005-2019. Wielokrotnie gościł na Podhalu. W ubiegłorocznych wyborach do Senatu przegrał i stracił immunitet.

Razem z synem i dyrektor krakowskiego PFRON-u zostali dziś przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty korupcyjne - były senator i jego syn: między innymi zarzuty przyjęcia wielomilionowych łapówek, natomiast dyrektor PFRON - zarzut wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.

Źródło: CBA, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 14.01.2020 12:37