Mieszkaniec Nowego Targu zatrzymany za posiadanie broni. Znamy szczegóły

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zatrzymali 48-letniego nowotarżanina, który posiadał broń palną i amunicję oraz krajankę tytoniową. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
O sprawie napisaliśmy w ub. tygodniu jako pierwsi. Kryminalni z nowotarskiej komendy od jakieś czasu przypuszczali, że mężczyzna może zajmować się nielegalnym procederem. Kiedy w czwartek wieczorem tj. 20 lutego br. znaleźli przy nim sześć kilogramowych woreczków z krajanką tytoniu, ich przypuszczenia się potwierdziły. Podczas przeszukania drewnianej szopy znaleźli jeszcze ponad 14 kg krajanki tytoniu zapakowanej w foliowe woreczki i worki jutowe. Łącznie zabezpieczono blisko 20 kg krajanki.

Dodatkowo policjanci ujawnili broń palną długą i krótką, ponad 260 sztuk amunicji i elementy broni takie, jak lufy, mechanizmy spustowe, zamki i szkielety pistoletów. 48-latek został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Odpowie za posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia oraz przechowywania wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Wysokość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego wstępnie oszacowano na ponad 16 tys. złotych.r/ źródło: KPP Nowy Targ

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 24.02.2020 11:00