Policja zatrzymała 22-latka, który napadł na Żabkę w Zakopanem

Zakopiańscy policjanci zatrzymali, a Sąd Rejonowy w Zakopanem aresztował tymczasowo na dwa miesiące 22-letniego mężczyznę, który 12 maja napadł na sklep Żabka przy przy ul. Zamoyskiego.
Przypomnijmy, iż tego dnia późnym wieczorem do sklepu spożywczego wtargnął zamaskowany napastnik i przedmiotem przypominającym broń palną sterroryzował ekspedientkę żądając od niej wydania pieniędzy. Zastraszona kobieta wydała napastnikowi gotówkę, który następnie nie robiąc jej krzywdy uciekł w nieznanym kierunku.

- Mimo niewielu informacji, jakimi dysponowali funkcjonariusze po zgłoszeniu sprawy, po czterech dniach nastąpił przełom i ostatecznie udało się zidentyfikować domniemanego sprawcę. W piątek w ręce kryminalnych wpadł kompletnie zaskoczony 22-letni wytypowany sprawca - informuje asp. szt. Roman Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. - Wczoraj tj. 17 maja 22-letniego mężczyznę, bez stałego miejsca pobytu, zakopiański sąd aresztował tymczasowo na dwa miesiące pod zarzutem rozboju. Za to przestępstwo grozi mu od 3 do 12 lat więzienia.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 18.05.2020 09:45