Napadli na kobietę - już siedzą w areszcie

NOWY TARG. Policjanci z Komendy Powiatowej zatrzymali dwóch sprawców rozboju, do którego doszło w ubiegły piątek wieczorem w Nowym Targu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, a Sąd Rejonowy zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.
- W piątek wieczorem poszkodowana kobieta wsiadła do swojego samochodu. Nagle dwóch mężczyzn podeszło do pojazdu, otworzyli drzwi, doprowadzili ją do stanu bezbronności, używając wobec niej gazu i zabrali plecak z pieniędzmi. Napastnicy ze skradzionym łupem uciekli - relacjonują funkcjonariusze.

Policjanci szybko wytypowali sprawców, którymi okazali się dobrze im znani mężczyźni. Pierwszy z nich, 55-letni mieszkaniec gminy Nowy Targ został zatrzymany we wtorek rano. Mężczyzna działał w recydywie, był wcześniej karany m.in. za przestępstwa przeciwko życiu, a w ubiegłym roku opuścił zakład karny. Następnego dnia policjanci zatrzymali drugiego napastnika. 30-latek z gminy Jabłonka został zatrzymany w Lasku, kiedy jechał samochodem. 30-latek również w przeszłości był karany m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu. Dodatkowo mężczyzna kierował oplem bez uprawnień i pod wpływem alkoholu.


Zatrzymani usłyszeli zarzut rozboju (art.280 kk), a następnie Sąd Rejonowy w Nowym Targu zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 30-latek odpowie również za jazdę bez wymaganych uprawnień oraz w stanie po użyciu alkoholu.

Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat, natomiast jeżeli sprawca posługuje się niebezpiecznym narzędziem (art.280§2 kk) podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy, niż 3 lata.

opr.s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 12.06.2020 17:40