Jest pozwolenie na przebudowę starego szpitala. Uczelnia zapowiada rozpoczęcie inwestycji

NOWY TARG. Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa otrzymała pozwolenie na budowę kampusu na terenie starego szpitala. Uczelnia planuje przebudować stary budynek lecznicy i wprowadzić się do niego.
Poprzedni rektor dr Stanisław Gulak w 2018 roku złożył deklarację, że do końca jego kadencji na stanowisku rektora, teren starego szpitala będzie uporządkowany, a budynek starego szpitala wyremontowany i otwarty. Kilka miesięcy przed jej upływem, w wyniku tzw. afery plagiatowej, został odwołany ze stanowiska, ale słowa i tak by nie dotrzymał - budowa kampusu wciąż nie ruszyła.

Teraz ze strony uczelni pada kolejna zapowiedź rozpoczęcia prac. - Jest już gotowy plan. Od ok. miesiąca jest już wydane pozwolenie budowlane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu - informuje Beata Szkaradzińska, rzecznik prasowy PPUZ w Nowym Targu. - Zgodnie z tym ma zostać przeprowadzona rewitalizacja starego szpitala, bo to najpilniejsza i najpotrzebniejsza teraz inwestycja.

Jedynym obecnie problemem jest finansowanie inwestycji. Ruszy ona wówczas jak zostaną uruchomione obligacje skarbowe w wysokości ponad 23 mln zł. Podhalańskiej uczelni zostały one przekazane w październiku 2018 roku przez ówczesnego wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina na finansowanie zadań inwestycyjnych. Uczelnia prowadzi teraz rozmowy z ministerstwami: ministerstwem nauki i szkolnictwa wyższego oraz ministerstwem finansów. - Koszt rewitalizacji tzw. starego szpitala oszacowano na ok. do 30 mln zł, tym samym jeśli obligacje zostaną uruchomione, uczelnia bez problemu, mając już też wkład własny, poradzi sobie z budową - dodaje.

Przetarg na prace budowlane zostanie ogłoszony, gdy uczelnia będzie gotowa na sfinansowanie przedsięwzięcia.

r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 07.07.2020 14:20