Parking przy dworcu PKP gotowy

NOWY TARG. Zakończyła się budowa parkingu typu Park & Ride przy dworcu kolejowym. Znalazło się tu 50 miejsc parkingowych, miejsca postojowe dla niepełnosprawnych i stojaki dla rowerzystów.
- Chcemy sprostać oczekiwaniom osób, które zechcą skorzystać z kolei, dojazdu do Zakopanego - także do pracy, bo wielu korzysta z Podhalańskiej Kolei Regionalnej. To dla nich powstaną nowe miejsca postojowe - mówił w sierpniu burmistrz Grzegorz Watycha.


Obecnie trwa odbiór końcowy robót budowlanych i uzyskiwanie pozwoleń. Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe ZIBUD, Kamienica. Wartość robót to blisko 600 tys zł, a samo zadanie było współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w kwocie ponad 450 tys. zł.

- To jest bardzo dobre dofinansowanie - komentował dziś burmistrz. I dodał że "na razie parking jest nieczynny (do czasu uzyskania pozwolenia na użytkowanie - przyp. red.) , ale po przywróceniu kolei, czy rozpoczęciu rozgrywek piłkarskich na stadionie - miejsca te na pewno będą wykorzystywane".

r,s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 12.10.2020 14:00