Oszuści internetowi działają

Mieszkaniec powiatu nowotarskiego padł ofiarą oszusta. Stracił 1300 złotych.
- Otrzymaliśmy zgłoszenie od mężczyzny, który zostały oszukany kupując przez Internet. Mieszkaniec powiatu nowotarskiego kupił na serwisie ogłoszeniowym dużą liczbę rękawiczek nitrylowych. Mężczyzna wpłacił pieniądze na wskazane konto bankowe, jednak zamówiony towar do niego nie dotarł, a kontakt ze sprzedającym się urwał. Mężczyzna w ten sposób stracił ponad 1300 złotych - informuje asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Pamiętajmy!

Kupując w Internecie należy zachować szczególną ostrożność i stosować zasadę ograniczonego zaufania do sprzedających. Internetowi oszuści wykorzystują również obecną sytuację epidemiologiczną, naszą nieuwagę, pośpiech, chęć posiadania zamówionej rzeczy, jak najszybciej i w dobrej cenie.

Najlepiej płacić za zamówiony towar przy odbiorze, wcześniej sprawdzając przesyłkę. Należy uważać na tzw. super okazje. Jeżeli cena towaru jest dużo niższa od ceny na innych aukcjach, czy w sklepach może sugerować ryzyko oszustwa.

Nie należy również kupować „poza aukcją” bez pośrednictwa serwisu ogłoszeniowego (które czasem ubezpiecza transakcje). Oszuści proponują kupującemu niższą cenę i szybszą wysyłkę, a sami unikają opłat pobieranych przez serwis po sprzedaży produktu, którego tak naprawdę nigdy nie wysyłają.

oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 24.10.2020 14:10