Gmina chce wydzierżawić 2 hektary atrakcyjnego terenu

Radni gminy Łapsze Niżne przychylili się do propozycji wójta, aby w drodze przetargu wydzierżawić 2 hektary terenu położonego tuż przed przejściem granicznym w Niedzicy. Do tej pory atrakcyjnie położony obszar, przy Polanie Sosny, był wykorzystywany jedynie w części. Większość była zwykłym nieużytkiem.
Radni już w trakcie przyjmowania uchwały chcieli wiedzieć, co powstanie na działce, po wyłonieniu w drodze przetargu dzierżawcy. Radna Janina Schlegel chciała, aby przyszły dzierżawca nie zalegał na terenie gminy Łapsze Niżne z podatkiem, a także przedstawił koncepcje na zagospodarowanie ogromnej działki, która obecnie wykorzystywana jest w niewielkiej części.

Jak mówi Joanna Słowik, sekretarz gminy Łapsze Niżne, działka planowana jest do oddania w najem na okres 10 lat.
- Do chwili obecnej jest to działka w znacznej mierze niezagospodarowana, jedynie w bardzo małej części podnajmowana firmie, która składuje na niej drewno – mówi Joanna Słowik.- Zamierzeniem gminy jest wykorzystanie tego gruntu na cele rekreacyjno-turystyczne.

Władze gminy planują przygotować i ogłosić przetarg na dzierżawę tej nieruchomości jeszcze w tym roku. – W warunkach przetargu uwzględnione będą również sugestie radnych, zwłaszcza radnych miejscowości Niedzica, odnośnie obligatoryjnego wymogu dla zainteresowanych dzierżawą – tj. uproszczonej koncepcji zagospodarowania terenu, aby mieć pewność przyszłego wykorzystania nieruchomości zgodnie z wizją rozwoju gminy – mówi.

Władze Łapsz Niżnych zapewniają, że dzierżawiony teren ma być przeznaczony przede wszystkim pod rekreacje, rozrywkę i do obsługi ruchu turystycznego.

js/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 25.11.2020 10:51