Od soboty galerie handlowe znów będą otwarte

28 listopada zniesionych zostanie część obostrzeń, które rząd wprowadził w związku z sytuacją epidemiologiczną. Wśród nich znajduje się przywrócenie funkcjonowania galerii handlowych - prócz sal zabaw dla dzieci.
Jak zapisano w rozporządzeniu "zakłada się przywrócenie możliwości funkcjonowania sklepów i usług w galeriach i parkach handlowych w ścisłym reżimie sanitarnym, z wyłączeniem działalności polegającej na prowadzeniu sal zabaw".

W galeriach handlowych i sklepach będzie obowiązywał nadal limit osób. Na każde 15 metrów kwadratowych przypadać ma jedna osoba. Aktualne są "godziny dla seniorów" (10-12). Sklepy mają także obowiązek udostępnić klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji rąk.

Możliwość funkcjonowania z zachowaniem reżimu sanitarnego dotyczy także salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Wymagane jest jednak zachowanie co najmniej 1,5 m odległości między stanowiskami. W przypadku kasyn i obiektów działalności związanej z eksploatacją automatów do gier hazardowych na monety funkcjonują takie same zasady, jak w sklepach - na 15 metrów kwadratowych przypada jedna osoba.

W dalszym ciągu utrzymany jest nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 27.11.2020 17:03