Budowa znowu stanęła

Już po raz drugi wstrzymana została rozbudowa wodnego placu zabaw w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju.
Krajowa Izba Odwoławcza nakazała Urzędowi Miejskiemu w Rabce-Zdroju unieważnić wybór wykonawcy i jeszcze raz przeanalizować wszystkie oferty, jakie wpłynęły na przetarg. Jesienią urząd ogłosił przetarg na dokończenie prac. Budowa stanęła wiosną po tym, jak doszło do sporu między samorządem a wykonawcą o zapłatę za dodatkowe roboty i nie udało się dojść do porozumienia. Najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym jesienią postępowaniu złożyła firma F.H.U. KOŚMIDER Stanisław Kośmider z Rabki-Zdroju, która za kwotę 2,6 mln zł zobowiązała się w terminie do 30 października 2021 r. wykonać zlecone prace. I to jej powierzono dokończenie prac.

Z wynikami przetargu nie zgodziła się firma z Jarosławia, która zaskarżyła je do Krajowej Izby Odwoławczej. Ta z kolei, po zbadaniu sprawy, nakazała unieważnić wybór firmy do dokończenia budowy i jeszcze raz przeanalizować wszystkie trzy oferty.

Wodny plac powstaje w centrum parku, w sąsiedztwie placu zabaw dla dzieci. Docelowo składał się będzie z kilku fontann m.in. fontanny skalnej, edukacyjnej ze zlokalizowanymi w jej nawierzchni fontanną gejzer, wiru wodnego i kuli wodnych. Będzie też strumyk z kołem młyńskim i półkami wodnymi. W otoczeniu placu przewidziano rabaty z zielenią oraz miejsce odpoczynku ze stołkami i parasolami.

r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 12.01.2021 11:00