Włamania na terenie Nowego Targu. Okradali automaty na myjniach samochodowych

Nowotarscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców włamań do automatów na myjniach bezdotykowych na terenie miasta.
20 i 21 grudnia na terenie Nowego Targu doszło do kilku włamań do automatów na myjniach samoobsługowych. Sprawcy, oprócz kradzieży znajdującego się wewnątrz bilonu, dokonali zniszczeń na kwotę ponad 17 tys. złotych.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu analizując zebrany materiał dowodowy, bardzo szybko ustalili, że związek ze sprawą ma 20-letni mężczyzna oraz jego 31-letnia partnerka mieszkający w Nowego Targu. Oboje zostali zatrzymani.

Podczas dalszych czynności okazało się, że z włamaniami ma związek jeszcze dwóch nowotarżan w wieku 13 i 15 lat. Cała czwórka podczas włamań ukradła łącznie 3 tys. złotych.

Dorośli sprawcy tego samego dnia usłyszeli po trzy zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Za popełnione przestępstwa 20-latkowi i jego partnerce grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Nieletni 8 stycznia zostali przesłuchani w obecności opiekunów, a o ich losie zdecyduje sąd rodzinny, który za popełnione czyny karalne może wobec nich zastosować środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 14.01.2021 10:26