Groźny pożar w Czerwiennem (zdjęcia)

Ok. 25 strażaków uczestniczy w dogaszaniu pożaru budynku w Czerwiennem. - Akcja może potrwać jeszcze ok. dwóch godzin - mówił nam przed północą dyżurny Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Nowym Targu.
Zgłoszenie o pożarze strażacy przyjęli o godz. 17.51. Czterdzieści minut później na miejscu był już nasz fotoreporter. - Płonie duży budynek wraz z przybudówką - relacjonował przed godz. 19 Michał Adamowski. - W tej chwili strażacy zrywają dach i od góry wlewają wodę. Odcięty został prąd w całej okolicy. Nie widzę ognia, tylko olbrzymie kłęby dymu.

Pożar wybuchł w dużym budynku wraz z poddaszem, którego część jest przeznaczona pod wynajem. Ludzi ewakuowano, jak donosił nasz fotoreporter, strażacy ratowali też sprzęty i walizki, należące do turystów. Było też zagrożenie wybuchem butli gazowych, znajdujących się w pomieszczeniach.

Akcja trwa nadal i - jak mówi dyżurny nowotarskiej PSP - potrwa jeszcze ok. dwóch godzin. Uczestniczyły w niej 24 zastępy z powiatów: nowotarskiego i tatrzańskiego - w sumie 116 strażaków, w tej chwili na miejscu jest ich jeszcze ok. 25. Strażakom - jak informuje dyżurny PSP w Nowym Targu - pomogła w ustalaniu zarzewia ognia kamera termowizyjna, przywieziona przez oficera operacyjnego z Komendy Wojewódzkiej PSP z Krakowa.

Podczas gaszenia obrażeń głowy doznał jeden z sąsiadów.

p/

Zdjęcia: Michał Adamowski

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 18.01.2010 18:49