Hokej. Nowotarscy Oldboje triumfują w Czechach (zdjęcia)

CZECHY. Hokeiści Old Boys Podhale w bardzo skąpym składzie uczestniczyli w Memoriale Martina Vaclawika, który odbywał się w Karwinie. Nowotarscy „starsi panowie” sensacyjnie zgarnęli główną nagrodę, mimo porażki w ostatnim meczu - wyjechali z czeskiego miasta z pamiątkowym Pucharem.
Zawody były poświęcone pamięci byłego zawodnika HC Old Star Karviny - Martinai Vaclavikowa, który w zeszłym roku zginął w wypadku motocyklowym. Organizacja pierwszej edycji turnieju - to pomysł jego kolegów.

- Pojechaliśmy w bardzo eksperymentalnym i mocno osłabionym składzie (8 z pola + 2 bramkarzy). Musze niestety zganić muszę zganić młodszych kolegów z drużyny, gdyż nie pojechali wspomóc nas w walce. Będziemy musieli wyciągnąć z tej postawy wnioski i konsekwencje na treningu. Na szczęście wzmocniło nasze szeregi dwóch czeskich zawodników toteż mogliśmy wystawić dwie pełne piątki. Graliśmy bardzo ciężkie trzy mecze. Na dodatek nasz kierowca „ Kaszub” spóźnił się półtorej godziny i później zostaliśmy zmuszeni do grania trzech meczy pod rząd (3x12 minut). Dla nas wiekowo starszych panów jest to „końska dawka” - mówi Jacek Kubowicz napastnik Old Boys Podhale.

Podhalanie pierwszy mecz grali z Trzyńcem. Był to bardzo emocjonujący pojedynek, gdyż już po 5 minutach Podhale prowadziło 3:0 i takim wynikiem skończyła się I tercja. W drugiej gole nie padły, ale za to w trzeciej tak i to cztery. Old Boysi z Trzyńca zdobyli dwa gole i doszli Podhale na jedną bramkę. Górale podrażnieni tym faktem natychmiast odpowiedzieli dwoma bramkami i mecz wygrali 5:2. Drugie spotkanie również rozstrzygnęli na swoją korzyść, 9:3 choć pierwsi bramkę strzelili hokeiści z Karvina. Następne jednak bramki strzelali tylko nowotarżanie i po koncertowo zagranej II tercji było już pewne, że nowotarżanie ten mecz wygrają, choć ostatnią tercję udało się wygrać hokeistom z Karvina. Ostatecznie skończyło się 9:3 dla polskiej drużyny.

Przed ostatnim meczem z Vitkovicami było już pewne, że Old Boys Podhale turniej wygra. - Gdy się wie, że będzie się zwycięzcą to wtedy nie koncentruje się tak jak przed innym meczami. Mecz zakończył się więc naszą porażką 1:4. Głównym powodem jednak był brak sił, gdyż to było trzecie spotkanie pod rząd. Gdybyśmy jednak przyjechali na czas to można by myśleć o wygranej i w tym meczu, bo gralibyśmy 2 mecze, potem mecz przerwy i ostatni - komentuje Kubowicz. I dodaje: - Był to zarazem turniej przygotowujący się do Mistrzostw Polski w Oświęcimiu. Musimy rozgrywać jak najwięcej takich spotkań by się dobrze przygotować do odzyskania Mistrzowskiego tytułu. Najsłabszym naszym ogniwem jest frekwencja, gdyż na treningach jest frekwencja duża a na mecze jeździ tylko garstka.

Końcowa kolejność:
1. Old Boys Podhale Nowy Targ
2. Old Boys Vitkovice
3. HC Old Star Karvina
4. Old Boys HCZ Trzyniec

Old Boys Podhale Nowy Targ – Old Boys HCZ Trzyniec 5:2 (3:0 ; 0:0 ; 2:2)
Bramki dla Podhala: Kubowicz 2, Puławski, Różański, Zych.

Old Boys Podhale Nowy Targ – HC Old Star Karvina 9:3 (3:1 ; 5:0 ; 1:2)
Bramki dla Podhala: Furca 3, Zych 2, Mizera 2, Zavestcky, Kubowicz

Old Boys Podhale Nowy Targ – Old Boys Vitkovice 1:4 (0:1 ; 0:0 ; 1:3)
Bramka dla Podhala: Puławski.

Old Boys Podhale: Gabriel Samolej, Marek Batkiewicz – Tadeusz Puławski, Andrzej Szlachtowski, Ryszard Bielak, Leszek Różański, Sławomir Furca, Jacek Kubowicz, Adam Zych, Jan Mizera, Wladyslav Zavestcky, Milan Mokry.

Tekst i zdj. Szymon Pyzowski, www.hokej.podhale.pl

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 23.02.2011 21:19