Czwartek, 21 styczeń 2021, Imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego
Zakopane i okolice
Clouds
-0°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-0°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 86
Mist
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 88
Clouds
-0°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Zła
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
26.07.2020, 11:14 | czytano: 4281

Tradycyjne święcenie pojazdów

zdj. Szymon Pyzowski

NOWY TARG. Zwyczajowo, we wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców - odbywa się święcenie samochodów. Tak jest i dzisiaj m. in. w parafii pw. Św. Jana Pawła II.

Święcenie pojazdów to też okazja do wsparcia misjonarzy, poprzez akcje "1 grosz za 1 kilometr", organizowaną przez fundację Miva Polska. W wielu kościołach zbierane są dziś pieniądze na środki transportu na misjach.


Dzięki wsparciu Polaków, ufundowano już kilka tysięcy różnego rodzaju środków transportu, wśród których, oprócz samochodów, znalazły się także paralotnie. albo riksze, czyli to co w danym kraju najlepiej sprawdza się jako środek transportu.


Święty Krzysztof to męczennik, święty Kościoła katolickiego i prawosławnego, jeden z Czternastu Świętych Wspomożycieli. Jest patronem mostów, miast położonych nad rzekami, przewoźników, flisaków, biegaczy i żeglarzy, podróżników i pielgrzymów, patronem dobrej śmierci i przede wszystkim kierowców.

s/ zdj. Szymon Pyzowski
najnowsze informacje
komentarze
Co łaska18:01, 28 lipca 2020
Ile od auta? Darmo dostaliście darmo dawajcie...
pickup16:39, 26 lipca 2020
mercedes już dwunasty raz pokropiony
tak16:32, 26 lipca 2020
Bogu niech będą dzięki!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij