Czwartek, 25 luty 2021, Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Szczawnica i okolice
Clear
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Clear
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Clear
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Clear
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clear
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Clear
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Dostateczna
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
14.09.2020, 20:56 | czytano: 3140

Konrad Biela otworzył drugą połowę sezonu z kompletem zwycięstw

Za nami druga odsłona sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2020, która zaprowadziła polskich zawodników, aż w okolice Bratysławy. Na 4 km trasie Pezinok – Baba walczył także Konrad Biela, który po podwójnym zwycięstwie w Sopocie, przed rundami w Słowacji, przewodził klasie 5A.

Na trasie Baba zjawił się cały skład klasy, który rywalizował w połowie sierpnia na trasie w Sopocie, wzmocnionej jeszcze przez zawodników ze Słowacji. Zawodnik z Szaflar, miał więc utrudnione zadanie, ale szybko odnalazł dobry rytm, na zupełnie nowej dla siebie trasie. Już w pierwszym treningu, mimo pewnych błędów, osiągnął wynik, blisko o 4 sekundy lepszy od bezpośredniego konkurenta. Po swój najlepszy czas, sięgnął na pierwszym podjeździe wyścigowym, ale ostatecznie wszystkie cztery zapisał na swoje konto. W klasyfikacji sobotniej rundy, na podium wyprzedził Herbiego, w drugim Mitsubishi Lancerze Evo X (+2.523 s) oraz Pawła Stefanickiego w Hondzie Civic (+7.373 s.), w gronie 7 sklasyfikowanych w 5A zawodników.

„Kondzio” należy do grona zawodników, którzy czują się pewnie, w jeździe w deszczu, o czym przypomniał, skutecznie radząc sobie z niedzielną aurą. Siódmy, po zestawieniu czasów treningów, na wyścigach, ponownie dyktował tempo swoim rywalom z klasy. Za liderem, miejscami na podium dzielili się ponownie Herbi i Stefanicki. Podwójne zwycięstwo i komplet zdobytych punktów, mocno przybliżyło Bielę do walki o tytuł, który już za niewiele ponad tydzień rozstrzygnie się na trasie w Korczynie (18-20 września). Warto też zauważyć, że było to jubileuszowe, bo 10 z rzędu zwycięstwo w klasie, wywalczone przez Konrada, w ciągu dwóch ostatnich sezonów.

Wracamy ze Słowacji w bardzo pozytywnych nastrojach - podsumowuje Konrad Biela. - Przed weekendem było sporo nerwów i walka z czasem przy naprawie skrzyni biegów, ale przebieg rywalizacji w Pezinok – Baba i przyjemność jazdy po słowackiej trasie, wszystko nam zrekompensowało. Niedzielna pogoda i loteria z doborem opon też nie ułatwiała nam zadania, ale zagwarantowało to dodatkowe emocje.
Tym razem ominął nas pech i problemy techniczne, więc w 100% mogliśmy się skupić na walce. Z podjazdu, na podjazd tempo było coraz lepsze, więc zrealizowaliśmy założony plan. Charakterystyka Pezinok – Baba naprawdę robi wrażenie i chętnie wrócę jeszcze się z nią zmierzyć. Teraz skupiamy się na przygotowaniach do finału w Korczynie.

Wspólnie z Kotelnica Białczańska, Firma Budowlana Hebda, TrackTech, HQ Automotive, BielaPlast, AMS Race & Rally Car Service, 4Turbo, PTT Tech Support Przemysław Pietruszka, Domalik folie samochodowe, Gulf Race Fuels Distribution EU, Gmina Szaflary Serce Podhala, TVP 3 Kraków, Pinscher, Budmax, Pralnia Białka, Lis Car, 4motorsport.pl, Podhale24.pl, Buchti.pl Promotion oraz STRAMA PALIWA Stacja i Myjnia Samochodowa z Szaflar, w Wyścigu Górskim Prządki staniemy do walki o Mistrzostwo Polski
- zapowiada "Kondzio"

mat. prasowy, fot, Agnieszka Wołkowicz UMA Fotografia
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij