Czwartek, 22 październik 2020, Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
Szczawnica i okolice
Clear
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 71
Clear
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 71
Clear
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 71
Clear
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clear
13°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 77
Clear
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
13.07.2010, 23:01 | czytano: 822

Polsko-słowacka wymiana kulinarno-kulturalna (zdjęcia)

Fot. Robert Miśkowiec

Nowy Targ i Kieżmark realizują projekt "Transgraniczna prezentacja kuchni regionalnej". W sobotę nowotarski Urząd Miasta gościł na Europejskich Targach Rękodzieła Ludowego (ELRO) w Kieżmarku z pokazem kuchni podhalańskiej. Słowacy zrewanżowali się rewizytą w niedzielę.

Do Kieżmarku reprezentować Nowy Targ pojechały gaździny z Łopusznej i Nowej Białej, bo w mieście nie ma koła gospodyń wiejskich, które specjalizowałoby się w kuchni regionalnej. A gospodynie z gminy Nowy Targ mają w tej "branży" tradycje kilkudziesięcioletnie. Na Europejskich Targach Rękodzieła Ludowego w Kieżmarku częstowały oscypkami, moskalami, chlebem ze smalcem, grulownikiem, bundzem i swojskim kompotem. Towarzyszył im zespół Hyrni z Nowego Targu, który prezentował Słowakom kulturę podhalańską.

Słowacy przyjechali do Nowego Targu z rewizytą w niedzielę, goszcząc na VI Małopolskim Festiwalu Smaku. Ich specjalnością były smaczne (sprawdziliśmy to na własnym podniebieniu) bryndzowe haluszki, których pokaz gotowania zaprezentował kucharz Daniela Bekesza.

r/

Zdjęcia z Kieżmarku Mateusz Zamojski / Urząd Miasta w Nowym Targu i nasza Czytelniczka Ewa, z Nowego Targu Robert Miśkowiec / P24
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
druhna09:50, 14 lipca 2010
Czy ktoś pani w okularach może wytłumaczyć że strój ( góralski też ) trzeba dobierać odpowiednio do wieku?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij