rozmaitości

Ks. Stanisław Strojek - prałatem

27.01.2011 15:32 / czytano: 4610 / powrót

NOWY TARG. Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa ksiądz Stanisław Strojek został mianowany przez Benedykta XVI prałatem - kapelanem Jego Świątobliwości. Oprócz ks. Strojka tytuł prałata otrzymało jeszcze siedmiu księży z Archidiecezji Krakowskiej.

Przyznanie godności prałata przez Stolicę Apostolską następuje na wniosek ordynariusza diecezji za „pracę i zasługi duszpasterskie w Kościele lokalnym”. Otrzymuje się ją dożywotnio. Prałaci mają prawo do noszenia fioletowej sutanny i pasa z frędzlami.

Ksiądz Strojek jest proboszczem nowotarskiej parafii od 2009 r.

Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk kardynała Franciszka Macharskiego blisko 30 lat temu. Przed posługą w Nowym Targu - był wikarym w parafiach w Libiążu, Krakowie – Bieńczycach oraz Jaworznie, potem został proboszczem w Chełmku w Parafii Miłosierdzia Bożego, w której był w latach 1992-1997 budowniczym kościoła.

opr. s/

zobacz także

komentarze

22:56, 9 października 2012Beata
Zabrakło tutaj Parafii Św.Mikołaja w Chrzanowie.Ksiądz Stanisław uczył mnie religii i i przygotowywał do Pierwszej Komunii Świętej .Ponieważ byłam najmniejsza w klasie nazywał mnie krasnoludkiem.Pozdrawiam ks. Stanisława bardzo serdecznie.Beata

00:30, 21 maja 2012MARTA
GRATULACJE SZCZERE DLA KSIEDZA BYLAM KSIEDZA PARAFIANKA OD SAMEGO POCZATKU OD ZESLANIA DO CHELMKA PAMIETAM JEGO CIEZKIE POCZATKI DZIEKI NIEMU I JEGO CIEZKIEJ PRACY MAMY SWOJA PARAFIE KTORA WYBUDOWAL WRAZ Z PARAFIANAMI KSIEDZ Z POWOLANIA I ZE SZCZERYM SERCEM MALO WIECIE O KSIEDZU I LICZE ZE CI ZAZDROSNICY PRZEKONAJA SIE CO DO KS.STANISLAWA IZMIENIA ZDANIE BARDZO SZYBKO.POWODZENIA I POZDRAWIAM TRZYMAM KCIUKI

17:17, 1 maja 2011Parafianka z Chełmka
Gratuluję księdzu prałatowi!. Jestem jego byłą parafianką i bardzo nam Go brakuje w Chełmku. Szkoda, że nikt nas w kościele nie raczył o tym poinformować, czyżby zawiść? Życzę księdzu dużo Łask Bożych wyproszonych przez Błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II. Życzę zdrowia i życzliwości na co dzień od ludzi.
Parafianie cieszcie się, bo los może Wam już takiego nie zesłać

23:24, 5 lutego 2011góralka
No i znaleźli się sędziowie od oceniania Księdza. Zasłużył czy nie ? To jakaś totalna bzdura - nic Wam do tego! Zastanówcie się nad sobą, ot co!

07:26, 30 stycznia 2011Wojtek B
do : w sprawie - aleś Ty naiwna/y - przecież księdzu diecezjalnemu NIKT NIE NAKAZUJE być skromnym i biednym - stąd Ich życie ponad stan, pałace i samochody i inne uciechy świata doczesnego. Co o tobie myślą, to poszukaj w googlach znaczenia słowa parafianin

12:00, 29 stycznia 2011w sprawie
Wierni oczekują od kapłanów skromności,uczynności i ubóstwa.Na co Wam tytuły ! -co przez to chcecie pokazać ? - hierarchie ważności,a może wartości ? - czyżby o to chodziło na drodze do zbawienia !!!!.Dla mnie wikary więcej znaczy niż niejeden biskup !

07:03, 29 stycznia 2011wierny gość
Życiorys ks. Prałata bogaty, ta nominacja to za poprzednie osiągnięcia , a w mescie to tylko otrzymana nagroda za poprzednie osiągniecia kapłana. Parafianin ma rację , w N. Targu niczym ekstra sie ks . proboszcz nie wyróżnił. Chyba ,że do tych osiągnięć zaliczysz poświęcenie /powtórne / gabinetu burmistrza Mareczka ?Górol , to czysty POpulizm.

23:44, 28 stycznia 2011parafianin
górol- argumentuj , bo to co piszesz mnie nic nie przekonało. Trzeba podać fakty. To nie to co wiara , którą akceptuję. Tu potrzebne fakty i argumenty. To jest tzw nowomowa!

21:33, 28 stycznia 2011górol
@parafianin
ks. Prałat Strojek zasłużył sie bardzo, ale tylko złośliwi mogą tak mówić. Prałatura nie jest za Nowy Targ, ale całe życie kapłańskie. A za Nowy Targ wkrótce zostanie infułatem :) Oby tylko zazdrość niektórych nie przerodziła sie w zawiść ...

17:13, 28 stycznia 2011zadowolona
Komu się nie podoba - niech nie czyta.
Czyta się to co człowieka interesuje. Mi się podoba, że są tu różne informacje z regionu. Na szczęście redakcja nie bierze pod uwagę takich dziecinnych opinii jak "nie kościelny".

15:12, 28 stycznia 2011kościelny
nie koscielny
..czy podhale 24 jest dotowane przez kosciół...takie info podaje się z amony..
od razu widać że nie kościelny i jeszcze mało kumaty!:)co to amona?

15:10, 28 stycznia 2011fikół
nie koscielny
..czy podhale 24 jest dotowane przez kosciół...takie info podaje się z amony.. hahaha-z amony!!mamony może?:)

08:20, 28 stycznia 2011parafianka
serdeczne gratulacje księdzu proboszczowi! życzę mu z całego serca błogosławieństwa Bożego w dalszej duszpasterskiej pracy!

21:13, 27 stycznia 2011nie koscielny
..czy podhale 24 jest dotowane przez kosciół...takie info podaje się z amony..

19:49, 27 stycznia 2011parafianin
Szczerze - w mieście x.Stanisław jeszcze niczym specjalnym się nie zasłuzył, ale tez gratuluję - na wyrost

17:48, 27 stycznia 2011Adam
"pas z frędzlami" daje +10 do respektu u kapłanów

17:36, 27 stycznia 2011pewien młodzieniec
gratulacje, ten z tyłu to patrzy za czym?? tez by chciał?? o nie nigdy.... jeszcze raz gratuluje księdzu nominacji naprawdę należała się i jeszcze jedno źle ksiądz wychodzi na zdjęciach z Karlakiem =))

17:02, 27 stycznia 2011karol
a "pas z frędzlami" do czego uprawnia? jakieś zniżki?

16:25, 27 stycznia 2011osioł
No to ja też gratuluję, cokolwiek ta nominacja oznacza.

16:25, 27 stycznia 2011MAJA
Gratulacje ta nominacja ks.Stanisławowi się należała

15:41, 27 stycznia 2011Fasolka
Gratulacje.

dodaj komentarz

regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
reklama

najczęściej czytane

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij