Wtorek, 13 kwiecień 2021, Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina
Czarny Dunajec i okolice
Rain
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 88
Rain
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
09.06.2011, 11:25 | czytano: 3309

Nowy Targ: "Historia i dzień dzisiejszy parafii i miejscowości karpackich" - promocja książki w ”Kaprysie” (zdjęcia)

Zdj. Piotr Korczak

W nowotarskiej restauracji „Kaprys” podsumowano projekt kulturalny, realizowany od października ubiegłego roku w szkole podstawowej w Borze, który zaowocował wydaniem napisanej przez nauczycieli i uczniów publikacji pt. "Historia i dzień dzisiejszy parafii i miejscowości karpackich".

Projekt pod nazwą „Promocja lokalnej twórczości z wykorzystaniem dziedzictwa kulturowego i historycznego poprzez zorganizowanie dla dzieci i młodzieży warsztatów i konkursu historia i dzień dzisiejszy parafii i miejscowości karpackich" trwał do 31 maja. Realizowany był przez Stowarzyszenie - Grupę Inicjatyw Lokalnych „GIL” w Borze i otrzymał dofinansowanie w kwocie prawie 25 tysięcy złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich za pośrednictwem Podhalańskiej Lokalnej Grupy Działania. W jego ramach zorganizowano warsztaty plastyczne i konkurs wiedzy o regionie, wydano też książkę, promującą walory i atrakcje turystyczne wybranych miejscowości. Publikacja zawiera materiały zebrane i spisane przez uczniów i ich wychowawców. Obejmuje opisy 15 miejscowości - Bańskiej Niżnej i Wyżnej, Boru, Brzegów, Gliczarowa Dolnego, Kościeliska, Leśnicy, Ludźmierza, Maruszyny Dolnej i Górnej, Skrzypnego, Szaflar, Zaskala, Zębu i Zubrzycy Górnej - z ich historią, wydarzeniami z dawnych i najnowszych lat. Całość uzupełniają zdjęcia i rysunki.

Spotkanie w „Kaprysie”, które prowadzili Adam Kustwan - prezes Grupy Inicjatyw Lokalnych „GIL” i Jan Gacek - dyrektor Szkoły Podstawowej w Borze, zgromadziło głównie nauczycieli szkół z wymienionych miejscowości.

p/

Zdjęcia: Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
wsturz09:38, 11 czerwca 2011
Zdziwiony, bo to było spotkanie autorów opracowania.
zdziwiony22:34, 10 czerwca 2011
Nie widać Ślimaka,jak również żadnej osoby duchownej - chociaż napisano o parafiach !!!
góralka23:18, 9 czerwca 2011
Gratulacje dla Organizatorów. O to właśnie chodzi, by mieć pomysł i szukać możliwości jego realizacji m.in. za pomocą środków unijnych. Jeszcze raz gratuluję!
Do Talibana15:59, 9 czerwca 2011
Co ci przeszkadza , przecież to jest m.in. praca dzieci. Czy lepiej jak spędzają czas przed komputerem tak jak ty ? W dodatku pisząc takie bredni. Poza tym mam nadzieję , że ty coś zorganizujesz.
Taliban12:21, 9 czerwca 2011
I znowu jakaś parafia? Nie da się zorganizować czegoś bez zaplecza religijnego? Mam nadzieje że kościół się do tej swojej reklamy dołoży.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij