Poniedziałek, 25 czerwiec 2018, Imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta
Nowy Targ i okolice
deszcz
16°
Wiatr: 13.7 km/h Wilgotność: 75%
deszcz
14°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 72%
przewaga chmur
16°
Wiatr: 13.7 km/h Wilgotność: 75%
deszcz
14°
Wiatr: 4.3 km/h Wilgotność: 86%
przewaga chmur
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 91%
deszcz
13°
Wiatr: 9.3 km/h Wilgotność: 37%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
02.04.2012, 13:45 | czytano: 1545

Nowy Targ na targach turystycznych. Zachwalano lody, częstowano oscypkami i krówkami

Fot. Marcin Jagła

Nowy Targ promował się na Krakowskim Salonie Turystycznym. W sobotę w Krakowie, mimo nagłego ochłodzenia zwiedzający najczęściej pytali o... Nowotarskie Lody Tradycyjne. Ubrana w góralski strój Katarzyna Put zapraszała do stolicy Podhala i częstowała ich smakołykami.

- Jak przystało na miasto ze smakiem oprócz tradycyjnych folderów i ulotek potencjalni turyści mogli spróbować oscypka i cieszących się szczególnym wzięciem promocyjnych "krówek" - relacjonuje Marcin Jagła, naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Nowego Targu.

Krakowski Salon Tour to nie jedyna odsłona nowotarskich atrakcji. W tym roku dzięki współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną materiały promujące Nowy Targ były prezentowane na międzynarodowych targach turystycznych: UTAZAS w Budapeszcie, ITB w Berlinie, MAP w Paryżu, MITT w Moskwie, TUR w Goeteborgu i krajowych w Łodzi oraz Katowicach.

Źródło: Urząd Miasta Nowy Targ / oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
marika18:44, 3 kwietnia 2012
Górale z Nowego Targu,a szczególni Ci promujący to miasto na zewnątrz.powinni posługiwać się językiem literackim,po góralsku pańskim a nie beblać w tej swojej okropnej gwarze.A szczególnie ludzie młodzi jak mówią ich dziadkowie tak i oni,nie razi to w tym środowisku ale poza to obciach i pośmiewisko.
głupie miescany17:03, 3 kwietnia 2012
A co mają reklamować MacDonalda i leclerca z atrakcjami, a może buty z NZPS..??? No co maja w Nowym Targu mieście oprócz Rynku i Jarmarku...???
Otóż lody....!!!! Co wam te lody przeszkadzaja i oscypki na jarmarku???
Zróbcie mieszkańcy jakiś paten na atrakcję a nie pier***cie że wójt nic nie robi a biuro zas***e... Do roboty a będzie fura atrakcji !!! Do roboty marudy !!!
turysta22:12, 2 kwietnia 2012
Czyli taki turysta przyjedzie, zje lody ( bo wcześniej przy drodze już kupił oscypka ) i pojedzie dalej.Bo nie sądze żeby tylko dla lodów chciał zostać tu parę dni. Przecież tu więcej nic nie ma. Nooo super promocja miasta. Dzięki temu napłynie do Nowego Targu tysiace turystów, hłe hłe hłe.
KNT21:06, 2 kwietnia 2012
W przewodniku "Pascala" w części poświęconej zwiedzaniu Nowego Targu możemy przeczytać:
"Prawie każdy, kto zawitał do Nowego Targu, wie lub przynajmniej słyszał, że są tu najlepsze w południowej Polsce lody. Można zafundować sobie kopiatą porcję o przeróżnych smakach w lodziarni w zachodniej pierzei rynku".

Ostatnio nowotarską pizzę z Villa Toscana zachwalała Anna Mucha na swoim blogu. Pisze się i mówi o Festiwalu Smaku w NT.
Coś w tym jest.
masakra18:02, 2 kwietnia 2012
pozal sieboże spec od promocji lodów i oscypkow bo nic innego nie potrafi
Zyzio17:48, 2 kwietnia 2012
Żal to czytać! Nowy Targ promował się lodami, oscypkiem i folderami drukowanymi 5-6 lat temu ! dramat ! Czy wydział promocji nie stać na nowe foldery? Na nowe zdjęcia? Niby jest to śmieszne kółko w MOK, a efektem tego są chyba tylko kłótnie. Żeby było weselej to nasz magistrat nie jest twórcą ludowym ani wytwórcą lodów czy oscypków. Więc po co zachwalać prywatne produkty? Fakt faktem, że do pokazania mamy niewiele, ale chyba ktoś zapomniał napisać o tym, że jeszcze 2 msc temu mieliśmy jedną z najlepszych polskich drużyn hokejowych z tradycjami! No ale dzięki pewnemu edwardowi nożycorękiemu hokeja już nie ma i chyba nie prędko będzie. Szkoda gadać.....
mieszkaniec_zniesmaczony16:46, 2 kwietnia 2012
Nie rozumiem tego jak cały dorobek miasta wraz z tradycją i historią można w tak banalny sposób podsumować i pokazać jako niby wizytówkę. Być może to pobożne życzenie garstki miejskich cukierników aby za pieniądze magistratu darmowo się zareklamować. Wydaje mi się że Nowy Targ zasługuje na coś więcej i lody choć pyszne to na pewno nie wizytówka godna miasta z takimi tradycjami. Jakoś to wszystko idzie chyba w niewłaściwym kierunku. Ale jaki pan taki kram.
kpiny16:08, 2 kwietnia 2012
trzeba było jeszcze zaprosić na hokej, plac targowy...
adas14:33, 2 kwietnia 2012
Tragedia!!!Strategia rozwoju miasta to lody,oscypek,i hokej:)Miasto o tak strategicznym położeniu,nie potrafi się promować i przyciągać ludzi do siebie.Żenujące.Ale czego zadać po takich ,,wspaniałych,,włodarzach miasta:)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij