Sobota, 07 grudzień 2019, Imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 97
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 97
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 97
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
-0°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 97
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
25.12.2012, 20:49 | czytano: 2609

Trzy dni pełne wrażeń czyli WinterCamp 2013 na Turbaczu

zdj. organizatora

Polish Outdoor Group organizuje czwartą edycję zimowego biwaku szkoleniowego WinterCamp, który odbędzie się w pierwszych dniach lutego 2013 r. przy schronisku na Turbaczu. Gośćmi specjalnymi biwaku będą: jeden z najbardziej utalentowanych wspinaczy młodego pokolenia - Adam Pustelnik oraz himalaiści - Darek Załuski i Tamara Styś.

Uczestnikami WinterCamp mogą być zarówno osoby rozpoczynające swoją przygodę z turystyką zimową oraz te, które chcą nabytą już wiedzę zweryfikować pod okiem specjalistów.

Organizatorem biwaku jest Polish Outdoor Group, organizacja non-profit zrzeszająca polskie firmy związane z szeroko pojętą turystyką górską. Głównym zadaniem POG jest działanie na rzecz promocji outdooru i aktywnego trybu życia. - WinterCamp to przede wszystkim impreza edukacyjna - rozbudowany pakiet szkoleń, mający przybliżyć uczestnikom zagadnienia związane z bezpiecznym uprawianiem zimowej turystyki górskiej" - mówi Maciej Przywecki, przedstawiciel POG.

Uczestnicy pod okiem specjalistów zbudują największe zimowe pole biwakowe w Polsce. Dowiedzą się jak zorganizować awaryjny nocleg w górach, nauczą się budowy jam śnieżnych, podstaw terenoznawstwa zarówno w formie tradycyjnej (mapy), jak i nowoczesnej (GPS). Ratownicy GOPR przeprowadzą szkolenia lawinowe. Specjaliści z POG szeroko omówią zagadnienia związane z doborem zimowej odzieży i ekwipunku przydatnego podczas zimowych wędrówek. Odbędą się szkolenia medyczne, na których uczestnicy nabędą podstawowe umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w zimowych warunkach.

Organizatorzy zadbają również o ciepłe i klimatyczne wieczory w schronisku, które urozmaicone będą prelekcjami gości specjalnych - pełnymi praktycznych porad, opowieści i anegdot z górami oraz skałami w tle. Swoją obecność potwierdził m.in. Adam Pustelnik, który w 2011 dokonał pierwszego powtórzenia drogi "Orbayu" (trudność 8b+/c lub 8c+/9a, 13 wyciągów 500m) na Naranjo De Bulnes w Hiszpanii - uznawanej za najtrudniejszą wielkościanową drogę wspinaczkową na świecie. O górach wysokich opowiadać będą także himalaiści m.in. : Darek Załuski, fotograf i filmowiec, który stanął na szczycie 7 ośmiotysięczników w tym m.in. Everestu i K2 oraz Tamara Styś, która w marcu tego roku brała udział w międzynarodowej ekspedycji na Gasherbrum I, gdzie jako pierwsza kobieta na świecie wspięła się zimą w Karakorum na wysokość 7 200 m n.p.m.

W programie imprezy są również pokazy filmów górskich, spacery w rakietach śnieżnych, ognisko, wieczory integracyjne oraz gra terenowa, podczas której uczestnicy biwaku będą mogli wykorzystać wiedzę zdobytą podczas szkoleń. Przekazana wiedza i umiejętności mają ułatwić, ale także zachęcić do aktywnej i bezpiecznej turystyki zimowej.

Podczas trzech poprzednich edycji organizatorom biwaku udało się przeszkolić ok. 260 osób, w różnym wieku i niemal z każdej części Polski.

Więcej informacji na stronie www.wintercamp.org.pl

opr. s/
najnowsze informacje
komentarze
marek13:04, 14 stycznia 2013
Polecamy nowy szlak z Ostrowska na TURBACZ (czarny)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij