Niedziela, 15 lipiec 2018, Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
Szczawnica i okolice
pochmurno
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
przewaga chmur
16°
Wiatr: 4.7 km/h Wilgotność: 79%
deszcz
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
pogodnie
18°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 82%
deszcz
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 95%
pochmurno
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
23.01.2013, 13:03 | czytano: 2094

W Zakopanem powstało Muzeum Misiów

arch. organizatora

ZAKOPANE. Powstałe na początku tego roku - Muzeum Misiów, ma być kolejną atrakcją dla małych i dużych turystów odwiedzających stolicę Tatr. Na ekspozycji muzealnej można obejrzeć wystawę Misiów Kolekcjonerskich, czyli "misie-przedstawiciele" różnych zawodów, scenki rodzajowe, a także porcelanę i ceramikę - oczywiście z wizerunkami pluszaków.

- Można także wysłuchać koncertu ruchomych misiów i zrobić sobie zdjęcie z naturalnej wielkości Góralską Rodziną Misiów, które będzie z pewnością nietypową pamiątką z wyjazdu w góry. W Muzeum można się również zapoznać z Historią Pluszowego Misia i dowiedzieć się, kiedy i dlaczego powstały pierwsze misie, w jaki sposób były produkowane i jak postać misia ewaluowała na przestrzeni lat - informują inicjatorzy tego przedsięwzięcia.

Muzea Misiów (Teddy Bears Museums) istnieją w wielu miejscach na świecie, m.in. w Anglii, Niemczech czy Korei Południowej, od tego roku jest takie i w Polsce.

Ciekawostki
- pierwsze pluszowe misie produkowane były ręcznie z naturalnych materiałów (futro z moheru lub owczej wełny, środek z trocin, oczy z guzików lub szklanych kulek, nos i stopy łap z naturalnej skóry); początkowo wszystkie misie miały ruchome łapy i można je było regulować na wiele sposobów – mogły stać lub siedzieć
- pluszowy miś był uważany głównie za zabawkę dla chłopców w przeciwieństwie do lalek, które dawano dziewczynkom
- Kubuś Puchatek został nazwany imieniem misia ze sklepu Harrodsa w Londynie – żona brytyjskiego pisarza A. A. Milne'a podarowała tego misia ich synowi Krzysiowi na pierwsze urodziny.

Zakopiańskie Muzeum Misiów mieści się przy ul. Kościuszki.

opr. s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Odwiedzająca08:38, 29 stycznia 2013
Ceny w muzeum i sklepiku są bardzo przystępne w porównaniu do innych atrakcji w Zakopanem. To muzeum jest stworzone przede wszystkim dla dzieci. Ale większości dorosłych, którzy przychodzą też się podoba.
Sekutnica14:23, 25 stycznia 2013
Jakie miasto takie i atrakcje turystyczne :)
krakusy14:23, 25 stycznia 2013
Wzięliśmy ulotkę z pensjonatu w którym przebywamy.
Z ciekawości poszliśmy tam i tak przeciętnie.
Sama ulotka jest mało czytelna.
A ceny wzięte z kosmosu.
Hania00:40, 25 stycznia 2013
Moja wizyta była krótka, opuściłam Muzeum Misiów z wielkim niesmakiem.
Nie wrócę tam więcej.
Nie polecam miejsca, w którym trzeba kupić za 8 złotych bilet rocznemu dziecku.
Szkoda, że w cenniku nie jest podana informacja, że bilet ulgowy dotyczy dzieci w każdym wieku, czyli od 0+.
Czepiam się? nie sądzę, moim zamiarem było miłe spędzenie czasu i wyjście z nowym pluszakiem w rączkach dzieciaka, sytuacja z biletem sprawiła, że to15 minut spędzone w muzeum uważam za stracone.
sierota14:29, 24 stycznia 2013
Strasznie tam drogo.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij