Poniedziałek, 17 luty 2020, Imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 65
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Dobra
20.05.2014, 20:17 | czytano: 757

Biblioteka Górska w tatrzańskim schronisku

Tatrzańskie Schronisko PTTK im. Wincentego Pola w Dolinie Roztoki uruchomiło dla turystów w starej drewnianej szafie Bibliotekę Górską.

- W górach pogoda potrafi zaskoczyć turystów - mówi gospodarz schroniska, Anna Krupa - a nie ma niczego lepszego jak lektura dobrej książki na schroniskowym ganku. Za oknem delikatnie bębni deszcz, a my możemy się wybrać w fascynującą podróż wgłąb gór razem z taternikami, badaczami regionu, twórcami przewodników. Możemy nawet przenieść się w Himalaje, bo już teraz na półkach naszej szafy znaleźć można kilka mocnych pozycji o naszych najwybitniejszych zdobywcach i najniebezpieczniejszych szczytach.

Schronisko w Dolinie Roztoki nie od dziś stawia na świadomą turystykę (warto zajrzeć do zakładki historia na jego stronie internetowej), a biblioteka to kolejny punkt planu pokazywania jak nieskończenie pasjonującym tematem są góry oraz historie ludzi, którzy się w nich zakochali.

- Ale nie tylko samotnicy znajdą coś dla siebie w naszej szafie. Zgromadziliśmy już sporo gier, które umilą wieczór po dniu wędrówki po tatrzańskich perciach. W końcu gry i gitara to doskonałe sposoby na integrację - dodaje pani Ania.

Aby powstał tak okazały zbiór dobrej literatury, zwróciliśmy się do wydawnictw z prośbą o wsparcie inicjatywy. Wśród tych, którzy do tej pory przekazali książki znaleźli się: TPN, Antykwariat Górski Filar, Iskry, Muzeum Tatrzańskie, Burda Książki, Wagant, Magazyn Turystyki Górskiej npm., Sklep Podróżnika i wspinanie.pl. Grę górską przekazała nam firma rebel.pl.

- Chcemy, aby biblioteka była czymś żywym, dlatego zapraszamy wszystkich do dzielenia się swoimi zbiorami - apeluje Kasia Kossowska, inicjator akcji - a jak nam zabraknie szafy to znajdziemy kolejną, bo mamy wspólnie szansę stworzyć coś unikalnego. Gorąco zachęcamy wszystkich do współudziału w tym projekcie.opr.s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij