Sobota, 07 grudzień 2019, Imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 97
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 97
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 97
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
-0°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 97
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
22.05.2014, 21:47 | czytano: 2330

Festiwal Nauki w Nowym Targu

zdj. arch. Michała Adamowskiego

NOWY TARG. W najbliższą sobotę, 24 maja na Rynku zorganizowany zostanie Festiwal Nauki. Impreza łącząca nowoczesne eksperymenty naukowe z tradycją i kulturą regionu rozpocznie się o godz. 13.00.

Impreza organizowana przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk, lidera projektu EDUSCIENCE oraz Miasto Nowy Targ potrwa do wieczora. W tym czasie na scenie odbędą się pokazy naukowe. - Uczestnicy Festiwalu przekonają się, że nauka wcale nie jest nudna, bo jak tu nudzić się, gdy na scenie wybuchają arbuzy, płoną kolorowe ognie, pojawiają się fotobłyski i tumany białego dymu? Pokażemy także, że nie wszystko, co odbierają nasze zmysły jest prawdziwe - czy to magia czy może tylko nauka? Kiedy mózg człowieka płata mu figle? - zapowiadają organizatorzy.

Pokazy naukowe na scenie będą przeplatane występami miejscowych zespołów. Na scenie pojawią się m.in. uczniowie z Zespołu Wokalno-Tanecznego z Gimnazjum Nr 1, Zespół Rockowy "ABACUS", Zespół wokalny "Septyma", Zespół Góralski "Mali Śwarni", a na zakończenie Dawid Pietrzak pokaże swoje umiejętności akrobatyczne na motocyklu.

Przez cały czas trwania Festiwalu będzie można wziąć udział w eksperymentach naukowych w specjalnie do tego celu przygotowanych namiotach. Na uczestników imprezy czekają także liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Więcej informacji w Scenariuszu Festiwalu.

opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
wasza basia13:40, 27 maja 2014
a gdzie relacja z imprezy? ktoś zaspał?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij