Szczawnicki Chór Kameralny na finał Festiwalu w Nowym Sączu - podhale24.pl
Czwartek, 25 kwietnia
Imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry
Nowy Targ
Rain
Wiatr: 9.828 km/h Wilgotność: 74 %
Rain
Wiatr: 10.764 km/h Wilgotność: 69 %
Rain
Wiatr: 9.396 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
Wiatr: 9.828 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 80 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
24 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
23.10.2014, 21:05 | czytano: 1665

Szczawnicki Chór Kameralny na finał Festiwalu w Nowym Sączu

Szczawnicki Chór Kameralny wraz z orkiestrą barokową Musica Florea z Pragi czeskiej oraz solistami: Jolantą Kowalską Pawlikowską-sopran, Nicholasem Spanosem-kontratenor oraz Zoltanem Megyesi zaprezentuje dzieła J.S.Bacha oraz G.F.Haendla podczas koncertu wieńczącego XX Festiwal Muzyczny Jubilaei Cantus w Nowym Sączu.

Koncert pt.: "BACH & HAENDEL" odbędzie się 17 listopada, o godz. 19.30 w Bazylice św. Małgorzaty. Całość poprowadzi Agnieszka Żarska. W programie znajdą się fragmenty bachowskich kantat -BWV 62, 129, 194 oraz Chandos Anthems Haendla, a także uwertura z oratorium „Juda Machabeusz”.

Organizatorem Festiwalu jest Małopolskie Centrum Kultury „Sokół”, partnerem wspierającym przedsięwzięcie: Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica oraz Fundacja Andrzeja Mańkowskiego. Festiwal finansowany jest ze środków Województwa Małopolskiego.

O wykonawcach:

Jolanta Kowalska-Pawlikowska
Trzykrotna Stypendystka Ministra Kultury, stypendystka Miasta Krakowa oraz programu „Młoda Polska”. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie i studia podyplomowe  w Guildhall School of Music&Drama w Londynie. Uczestniczka kursów mistrzowskich m.in.: Heleny Łazarskiej, Teresy Żylis-Gary, Paula Esswooda, Barbary Schlick, Petera Kooji. Jest laureatką nagród na międzynarodowych konkursach. Od 2003 r. współpracuje z zespołem Capella Cracoviensis.
 
Zoltan Megyesi
Jego repertuar obejmuje partie tenorowe w utworach od wczesnego baroku poprzez klasycyzm do oper romantycznych i współczesnych. Od 2006 r. Jest solistą Węgierskiej Opery Narodowej w Budapeszcie. W 2011 r. debiutową w Nowym Jorku rolą Don Ottavio w operze „Don Giovanni” W.A. Mozarta pod kierunkiem Adama Fischera-wydarzenie zyskało świetne recenzje w opiniotwórczym New York Times. Ma w swoim dorobku liczne kreacje w operach Mozarta, Glucka, a także partie tenorowe w dziełach oratoryjno-kantatowych. Od 2011 roku regularnie współpracuje z Festiwalem Barokowe Eksploracje .

Nicholas Spanos
Studiował u najlepszych: Kurt Equiluz, Michael Chance. Jego repertuar obejmuje partie operowe, poczynając od wczesnobarokowych dzieł C. Monteverdiego, a także muzykę oratoryjno- kantatową, pieśni oraz muzykę współczesną. Współpracuje z czołowymi instytucjami muzycznymi i zespołami greckimi oraz min. z: Camerata Stuttgart oraz Venice Baroque Orchestra. Nagrywał opery Haendla dla niemieckiej wytwórni MDG oraz dla NAÏVE Records. Nagranie „Tamerlano” G.F.Handla ze Spanosem w roli tytułowej, uzyskało prestiżowa nagrodę ECHO KLASSICK 2008. Doceniany zarówno przez grono fanów jak i przez międzynarodową prasę.


Orkiestra barokowa Musica Florea- od 1992.
Zespół założony i prowadzony przez wiolonczelistę i dyrygenta Marka Stryncla. Uczestniczy regularnie w najważniejszych na świecie festiwalach muzyki dawnej. Musica Florea ma w swoim dorobku wiele prawykonań a praktyka wykonawcza zespołu poparta jest dogłębnymi badaniami źrodeł. Największym uznaniem publicznosci i miedzynarodowej krytyki cieszą sią mistrzowskie interpretacje dzieł czeskiego kompozytora późnobarokowego -Jana Dismasa Zelenki, a także produkcje operowe z udziałem zespołu. Zespół nagrał dziesiątki płyt, z których wiele otrzymało prestiżowe nagrody min.: Diapason 1994, Cannes Classical awards 2003.

Szczawnicki Chór Kameralny -od 2006
Zespół ma w swoim repertuarze utwory chóralne wszystkich epok. Realizuje oryginalne projekty artystyczno- edukacyjne, najważniejsze to: „Szczawnica 1973-muzyczne odkrycia” (współpraca z wybitnymi kompozytorami muzyki chóralnej), Międzynarodowy Festiwal „Barokowe Eksploracje”, którego jest inicjatorem, realizowany we współpracy z wybitnymi wykonawcami muzyki dawnej z wielu krajów Europy.
Chór prezentował dzieła Bacha i Haendla m.in. w Krakowie i Budapeszcie a także na Słowacji: w Czerwonym Klasztorze oraz na festiwalach w Spisskiej Sobocie i Bratysławie. Realizacje chóru cieszą się dużym uznaniem publiczności i autorytetów naukowo-artystycznych. Kierownikiem artystycznym i dyrygentem zespołu jest Agnieszka Żarska

www.szczawnickichor.pl, opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas