Środa, 02 grudzień 2020, Imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała
Rabka Zdrój i okolice
Clear
-8°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 85
Clear
-6°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 2
Clear
-7°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 85
Clear
-4°
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 81
Clear
-8°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 85
Clear
-12°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 85
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
03.03.2016, 22:48 | czytano: 1609

Seniorzy na jeden dzień zawładnęli Rabką (zdjecia)

Fot. Piotr Kuczaj

Po raz trzeci w Rabce-Zdroju zorganizowana została Ogólnopolska Zimowa Senioriada na Podhalu. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 330 zawodników, członków i słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku z całej Polski.

Uczestników Senioriady witali m.in. burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło, starosta nowotarski Krzysztof Faber - honorowi patroni i główni sponsorzy imprezy oraz prezes Ogólnopolskiej Federacji Uniwersytetów Trzeciego Wieku Wiesława Borczyk.

Impreza rozpoczęła się oficjalną ceremonią, której zwieńczeniem było zapalenie znicza. Sztafecie z ogniem przewodniczył rabczański maratończyk Stanisław Szarawara.

Do Rabki-Zdroju przyjechały reprezentacje UTW z 23 miejscowości: Wojkowice, Andrychów, Kęty, Lublin, Nowy Targ, Zawiercie, Józefów, Myszków, Gliwice, Kielce, Malbork, Chrzanów, Rzeszów, Oświęcim, Wołyń, Łazy, Nowy Sącz, Zakopane, Rabka-Zdrój, Wadowice, Kraków UR, Pszczyna, Wiedeń i Myślenice.

Seniorzy rywalizowali w takich konkurencjach jak kręgle curlingowe, zjazd na dętkach, rzut do celu, slalom gigant, biegi, szachy, brydż oraz nordic walking. Rozgrywane były one m.in. w Parku Zdrojowym, wyciągu "U Żura", w kawiarni "Zdrojowa" oraz na lodowisku.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyły Gliwice, druga była Rabka-Zdrój, a trzeci Rzeszów. Piąte miejsce zajęła reprezentacja Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Nowego Targu, a szesnaste z Zakopanego.

r/ zdjęcia Piotr Kuczaj
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
obserwator08:56, 4 marca 2016
Burmistrzówki niema bo ona seniorów nie lubi. Ciągle powtarza ze Rabka nie jest miastem starców tylko dzieci
Ida07:28, 4 marca 2016
Miasto Dzieci Świata !!!!! Rabka natychmiast potrzebuję nowego zarządcy by nie straciła swojej tożsamości !!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij