Niedziela, 26 styczeń 2020, Imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny
Zakopane i okolice
Mist
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Mist
-2°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Mist
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Mist
-2°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Mist
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Mist
-5°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo zła
Zakopane
Zła
03.07.2016, 21:35 | czytano: 2239

Święto Pasterskie na Przywarówce (zdjęcia)

zdj. Łukasz Sowiński

Tegoroczne, zorganizowane już po raz 42. - Święto Pasterskie połączone było z obchodami 25-lecia samorządu Gminy Lipnica Wielka.

Spotkanie rozpoczęła msza święta polowa odprawiona przy ośrodku "Górska Przystań". Po niej, na Przywarówce u stóp Babiej Góry rozpoczęła się całodzienna zabawa.

Na scenie zaprezentowała się strażacka orkiestra dęta z Lipnicy Wielkiej, zespół kurpiowski Pod Borem - goście z gminy Baranowo, zespoły - Orawskie Dzieci z Lipnicy Wielkiej, Chrząszcze z Gliwic, Orawianie im. Heródka, Ciupada oraz Kabaret Truteń.

Zorganizowano też tradycyjne konkursy pasterskie - wspinanie na moja, koszenie łąki, ręczne piłowanie i rąbanie drzewa, strzelanie z bica pasterskiego.

Na stoiskach nie zabrakło rękodzieła ludowego i wyrobów bacowskich. Swoje stoisko miał także Babiogórski Park Narodowy i Nadleśnictwo Nowy Targ. Przygotowano także sporo atrakcji dla dzieci.

s/ zdj. Łukasz Sowiński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
~~ tryk17:11, 4 lipca 2016
totalny zaścianek
widz07:42, 4 lipca 2016
Dziękujemy!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij