Niedziela, 11 kwiecień 2021, Imieniny: Filipa, Leona, Jaromira
Czarny Dunajec i okolice
Rain
14°
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 47
Rain
12°
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 47
Clouds
14°
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 47
Clouds
19°
Wiatr: 35.172 km/h Wilgotność: 39
Clouds
16°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 41
Rain
13°
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
27.07.2016, 11:10 | czytano: 1262

Wirtualna podróż historycznym wagonikiem na Kasprowy Wierch

Ponad 3000 osób odbyło wirtualną podróż na szczyt Kasprowego Wierchu zabytkowym, autentycznym wagonikiem Polskich Kolei Linowych. Wagonik podróżował po polskich miastach w ramach trwających przez cały rok obchodów 80-lecia PKL. Wnętrze z lat 60. zostało zaadaptowane na centrum multimedialne i wyposażone w stół z animacjami.

Wagonik pojawił się w pięciu miastach w Polsce. Mieszkańcy Łodzi, Krakowa, Poznania, Warszawy i Sopotu mieli okazję udać się w interaktywną podróż prawdziwym wagonem Polskich Kolei Linowych, który od lat 60-tych, przez prawie 50 lat wwoził turystów i narciarzy na szczyt Kasprowego Wierchu.

Dostępne na miejscu gogle wirtualnej rzeczywistości pozwalały odwiedzającym w środku lata przenieść się na zimowy szczyt Kasprowego Wierchu. Przy wagoniku czekali konduktorzy ubrani w historyczne stroje noszone przez obsługę kolei tuż po jej powstaniu. Wydarzeniu towarzyszyła plenerowa wystawa z archiwalnymi zdjęciami przedstawiająca niesamowitą historię pierwszej kolei linowej w Polsce.

- Kolej linowa na Kasprowy Wierch jest symbolem Zakopanego dla ponad połowy Polaków. Z przeprowadzonego przez nas badania wynika, że 80 proc. respondentów chciałoby skorzystać z przejażdżki kolejką linową, gdyby tylko mieli taką okazję. Dlatego właśnie w ramach 80-lecia PKL postanowiliśmy stworzyć taką możliwość również tym, którzy nie mogli być w Tatrach. Dosłownie sprowadziliśmy góry i kolej linową na Kasprowy Wierch do centrów największych polskich miast, by każdy mógł poczuć magię tatrzańskich pejzaży - mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu Polskich Kolei Linowych S.A.

Przez 70 lat na szczyt Kasprowego Wierchu wjechało prawie 38 mln turystów.

mat. prasowy, opr. s/
najnowsze informacje
komentarze
Niemogę21:22, 29 lipca 2016
Spróbujcie sobie wirtualnie schabowego z kapustą powąchać i zjeść.Taka sama atrakcja wirtualna na Kasprowy.Żenada
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij