Piątek, 03 kwiecień 2020, Imieniny: Ryszarda, Antoniego, Pankracego
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 41
Clouds
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 41
Clouds
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 41
Clear
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 48
Clouds
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 41
Clouds
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 41
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
26.08.2016, 11:56 | czytano: 1625

II Góralskie Śpasy w Podczerwonem (zdjęcia)

Mimo deszczowej aury, w Podczerwonem odbyły się II Góralskie Śpasy, czyli festyn pełen atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 

Hasło „Bawimy się niezależnie od pogody” zostało potraktowane na poważnie i na boisku sportowym na Kamieńcu zgromadziło się wiele osób. Tańcem i śpiewem, gości powitały dzieci z miejscowego zespołu regionalnego „Śleboda” działającego przy oddziale Związku Podhalan Podczerwone – Koniówka. Na scenie plenerowej w Podczerwonem wystąpili także podopieczni Czesławy i Stanisława Sobczyków - dzieci z zespołu „Tatry” z Ratułowa.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się degustacje potraw przygotowanych specjalnie na te okazję przez oddział Związku Podhalan Podczerwone – Koniówka, grochówki OSP Podczerwone i wędlin firmy „Janas” z Czarnego Dunajca.
Strażacy, którzy byli współorganizatorem festynu zaprezentowali swoje umiejętności w zainscenizowanej akcji gaszenia palącego się samochodu osobowego.

Najmłodsi mogli wziąć udział w pokazie zumby i specjalnie przygotowanych dla nich konkursach oraz pomalować sobie twarz.

Wiele emocji przyniosły konkursy, niestety ograniczone ze względu na niekorzystną aurę – zawody siłowe, Góralskie Mistrzostwa Świata w jedzeniu góralskiej kiełbasy firmy „Janas” na czas, Mistrzostwa Drwali Firmy „DRZEWKARCZ” - cięcie drewna parami mieszanymi „Moja – Twoja”. W trakcie festynu rozegrany został także konkurs strzelecki przeprowadzony przez Koło Łowieckie im. Sabały w Zakopanem i LZS „Szarotka” Chochołów.

O dobry nastrój zadbały członkinie popularnego kobiecego góralskiego kabaretu „Marusynianki”. Przedstawiły jeden ze swoich najnowszych spektakli.

Na zakończenie festynu deszcz ustąpił i odbyła się zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Martyny”. Biesiadnicy bawili się przy blasku rozpalonej watry.

II Góralskie Śpasy w Podczerwonem zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Rozwoju Podczerwonego, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Ochotniczą Straż Pożarną w Podczerwonem i Oddział Związku Podhalan Podczerwone – Koniówka.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy mimo deszczowej aury bawili się podczas festynu oraz tym, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia.

Źródło: www.podczerwone.pl, fot. Katarzyna Duraj - Per
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij