Rabka-Zdrój
PM 10: 0 | 0 %
26.09.2016, 14:30 | czytano: 2886

Jubileuszowe turnieje (zdjęcia)

Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce świętowało jubileusz 65-lecia. W ramach obchodów - odbyły się dwa turnieje.

W turnieju pokoleń absolwenci i uczniowie zagrali w piłkę ręczną. Do turnieju zgłosiły się dwie grupy absolwentów, starszych (po 30 roku życia ) i młodsi (przed trzydziestym rokiem życia) oraz uczniowie ZS Jabłonka.

W pierwszym meczu Absolwenci 30+ zmierzyli się z uczniami ZS po wyrównanej walce zwyciężyła rutyna i doświadczenie. Absolwenci 30+ wygrali z ZS Jabłonka 11:10. Kolejny mecz to Absolwenci <30 z ZS Jabłonka zakończony remisem 14:14 gdzie dość niespodziewanie uczniowie zdołali odrobić 3 bramki w końcówce. W finałowym pojedynku zmierzyły się dwa zespoły Absolwentów, gdzie po pierwszej wyrównane i pełnej walki połowie , starszym absolwentom zabrakło jednak sił w drugiej, a o połowę młodsi Absolwenci szybkimi kontrami rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść wygrywając wysoko 21:10.

Klasyfikacja końcowa:
1.Absolwenci <30
2. Absolwenci 30+
3. Uczniowie ZS Jabłonka
Najbardziej doświadczony zawodnik Bogusław Kobylak Absolwenci 30+
Najlepszy zawodnik Mateusz Machajda Absolwenci <30

Z kolei w turnieju pokoleń grano w piłkę siatkową kobiet i mężczyzn. Najpierw do rywalizacji sportowej przystąpiły panie. Zgłosiły się dwa zespoły Absolwentek(starsze 30+ i młodsze ) i uczennice ZS Jabłonka.

W pierwszym meczu Absolwentki 30 + dość niespodziewanie uległy uczennicom ZS Jabłonka 0:2. W drugim spotkaniu rozgrzane już Absolwentki 30+ postawiły wysoką poprzeczkę młodszym Absolwentkom, jednak i tym razem schodziły z placu boju pokonane 0:2. W finałowym pojedynku Absolwentki młodsze długo męczyły się z dzielnie walczącą drużyną uczennic, które dopiero w tie-breaku uległy bardziej doświadczonym rywalkom.

1.Absolwentki <30
2. Uczennice ZS Jabłonka
3. Absolwentki >30
Najlepsza zawodniczka turnieju Monika Mszal Absolwentki<30

Panowie grali systemem pucharowym. Losowanie w wyłoniło dwie pary. W pierwszej parze Absolwenci 40+ grali z Absolwentami 30+, mogło się wydawać że o 10 lub więcej lat młodsi siatkarze, powinni szybko uporać się ze starszymi kolegami. Nic bardziej mylnego, Absolwenci 40+ wygrali pierwszego seta, nic w tym dziwnego bo zespół ten składał się z doświadczonych i w latach swojej młodości najlepszych siatkarzy na Orawie. Natomiast Absolwenci 30+ to ciągle czynni siatkarze naszej orawskiej ligi. Po bardzo wyrównanej walce w drugim secie minimalnie ulegli młodszym kolegom. W tie breaku akcje toczyły się punk za punkt, dopiero w końcówce udało się odskoczyć Absolwentom 30+ i przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść. Absolwenci 30+ -Absolwenci 40+ 2:1

W drugiej parze los skojarzył Uczniów ZS z Absolwentami 20+, tutaj już nie było tyle emocji co w pierwszym meczu. Absolwenci nie dali dużo pograć uczniom ZS Jabłonka ogrywając ich w stosunku 2:0. Wynik nie dziwi bo drużyna Absolwentów20+ to w latach szkolnych finaliści zawodów Wojewódzkich.

W meczu o III miejsce Absolwenci 40+ też nie pozwolili uczniom na zbyt wiele ogrywając ich 2:0.
W finale Absolwenci 30+ z Absolwentami 20+ stworzyli bardzo dobre widowisko, po pierwszym dość niespodziewanie przegranym secie przez Absolwentów 30+, wzięli odwet w drugim. Drugi już Tie-break dla Drużyny Absolwentów 30+ nie okazał się szczęśliwy, młodsi rywale szybko uzyskali kilku punktowe prowadzenie którego nie udało się odrobić i przegrali 1:2.

1.Absolwentki 20+
3. Absolwenci 40+
4. Uczniowie ZS Jabłonka
Najbardziej doświadczony zawodnik Stanisław Bielak Absolwenci 30+
Najlepszy zawodnik turnieju Kazimierz Bielak Absolwenci 30+

Dyrektor szkoły i koordynator zawodów Michał Wójt dziękuję nauczycielom WF, wszystkim Absolwentom i uczniom za, pomoc i chętne uczestnictwo w turnieju.

źródło: organizator, opr.s/