Niedziela, 24 czerwiec 2018, Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
Zakopane i okolice
deszcz
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 96%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 89%
deszcz
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 96%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 92%
niewielkie zachmurzenie
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 91%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 70%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
08.01.2017, 13:18 | czytano: 30767

Jaka była temperatura na podhalańskim biegunie zimna?

Stacja pomiarowa znajdująca się na Biegunie Zimna Kotliny Orawsko-Nowotarskiej, czyli na Puściźnie Rękowiańskiej koło Czarnego Dunajca, pokazała tej nocy -38,7°C, a przy gruncie -42,9°C.

Na czarnodunajeckich torfowiskach Arnold Jakubczyk z Czarnego Dunajca prowadzi pomiary meteorologiczne w swojej stacji (na zdjęciu).

Stacja ta, to prawdopodobnie jedyna profesjonalna stacja w Polsce nienależąca do żadnej organizacji, instytutu meteorologii(IMGW), firmy czy uniwersytetu.

Z odczytów stacji Arnolda możemy również dowiedzieć się, że średnia temperatura z z ostatnich 24 godzin (o 13.00) wynosiła –30,5 stopnia!


Odczyty temperatury ze stacji w Czarnym Dunajcu można śledzić bezpośrednio na stronie internetowej http://meteo-podhale.pl/online.php

ma/ Fot. Arnold Jakubczyk
najnowsze informacje
komentarze
Władysław18:14, 10 stycznia 2017
Dwadzieścia lat temu to termometry były kiepskie .
.....22:44, 9 stycznia 2017
Fałsz !!!!!!! Najniższa temperatura wynosiła - 48 stopni C. - również na Orawie, ale w Jabłonce, ok.18-20 lat temu. To był rekord w Polsce. Było to b.nagłaśniane w mediach (był nawet 1 zgon z mrozu). Proszę nie robić ludziom wody z mózgu i reklamy teraz.
Kret22:01, 8 stycznia 2017
wyślijcie link do pogodynek w TVP ,Polsat ,Trwam , TVN i innych
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij