Piątek, 20 kwiecień 2018, Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii
Szczawnica i okolice
pogodnie
24°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 26%
pogodnie
22°
Wiatr: 2.6 km/h Wilgotność: 22%
pogodnie
27°
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 30%
pogodnie
19°
Wiatr: 12.2 km/h Wilgotność: 30%
pogodnie
17°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 38%
pogodnie
24°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 24%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
11.01.2017, 22:47 | czytano: 1137

Egzamin wstępny do Grupy Beskidzkiej GOPR zakończony

Dwanaście osób rozpoczyna swój staż kandydacki w Grupie Beskidzkiej GOPR. Spośród aż czterdziestu dwóch zgłoszeń testy pozytywnie przeszło jedenastu mężczyzn i jedna kobieta.

Egzamin składał się z kilku części. Najpierw sprawdzono wiedzę topograficzną (szczegółowo teren działania Grupy), kandydaci musieli także zaprezentować swoje narciarskie umiejętności. Następnego dnia odbył się sprawdzian wiedzy na temat gór oraz test kondycyjny.Osoby które pozytywnie przeszły wszystkie testy, zostają przyjęte w poczet członków kandydatów Grupy Beskidzkiej GOPR. Następnie będą musiały przejść minimum dwuletni okres kandydacki w ramach którego ubiegający się musi wykazać się intensywną działalnością górską i ukończyć kurs ratownictwa I stopnia zakończony egzaminem. Po nim i po uzyskaniu pozytywnej oceny działalności, Uchwałą Zarządu Grupy, będzie mógł złożyć uroczyste Przyrzeczenie na ręce Naczelnika Grupy Beskidzkiej GOPR.

oprac. Andrzej Habina/ zdj. Grupa Beskidzka GOPR
najnowsze informacje
komentarze
Benc14:22, 12 stycznia 2017
A jakie? Przymusowe?
dok04:58, 12 stycznia 2017
Tylko to ma być ochotnicze
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij