Środa, 02 grudzień 2020, Imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała
Czarny Dunajec i okolice
Clear
-8°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 92
Clear
-6°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 91
Clear
-7°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 92
Clear
-4°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 81
Clear
-8°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 92
Clear
-12°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
25.02.2017, 19:47 | czytano: 878

IV Ogólnopolska Zimowa Senioriada na Podhalu

412 seniorów z 29 Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całego kraju weźmie udział w IV Ogólnopolskiej Zimowej Senioriadzie na Podhalu, która odbędzie się w Rabce-Zdroju w dniach 27-28 lutego 2017.

W ośmiu konkurencjach („kręgle curlingowe” na lodzie, biegi narciarskie lub biegi, slalom narciarski, rzut „śnieżkami do celu”, zjazd na dętkach, turniej brydżowy, turniej szachowy, nordic walking połączony z konkursem wiedzy o Rabce) z podziałem na grupy wiekowe od 50+ .. do 90+, wystartuje 412 kobiet i mężczyzn z 29 Uniwersytetów (Andrychów, Chrzanów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Józefów, Kęty, Kielce, Kraków, Lublin, Limanowa, Łazy, Myszków, Myślenice, Nowy Sącz, Nowy Targ, Oświęcim, Przemyśl, Pszczyna, Zawiercie, Rabka-Zdrój, Rzeszów, Wadowice, Wiedeń, Wojkowice, Wołyń (Ukraina 3 uniwersytety), Zakopane). 90 zawodników (najwięcej) zgłosiło udział w slalomie gigancie, najmniej będzie szachistów - 13.

W pierwszym, integracyjnym dniu IV Senioriady zawodnicy, kibice oraz organizatorzy spotkają się w kinie „Śnieżka” na występie dziecięcego zespołu regionalnego i projekcji multimedialnej ”Ciekawostki z Rabki” a następnie na uroczystej kolacji w restauracji „Victoria”.

Okolicznościowy stempel „Zdobywca Maciejowej”, dostępny dla wszystkich chętnych, znajduje się już w schronisku i pozostanie tam do końca marca br.

- Podczas naszej Senioriady planujemy przeprowadzenie dwóch charytatywnych akcji – mówi Marek Szarawarski, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego. - Pierwsza z nich to „Mała Orkiestra Codziennej Pomocy” w trakcie której wolontariusze z LO Romera i z OHP ze Skomielnej będą zbierać pieniądze na remont, modernizację i wyposażenie budynku Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Intelektualnym Koło w Rabce – Zdroju.

W ramach akcji „Ratujmy Sanatoria dla Dzieci” organizatorzy będą promować leczenie dzieci w Śląskim Centrum Rehabilitacyjno - Uzdrowiskowym.

Źródło: materiały prasowe organizatorów, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij