Czwartek, 24 maj 2018, Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Rabka Zdrój i okolice
przewaga chmur
19°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 73%
przewaga chmur
20°
Wiatr: 3.5 km/h Wilgotność: 66%
przewaga chmur
24°
Wiatr: 3.1 km/h Wilgotność: 58%
przewaga chmur
20°
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 76%
pochmurno
14°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 90%
przewaga chmur
18°
Wiatr: 11 km/h Wilgotność: 61%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
11.04.2017, 20:40 | czytano: 2195

Konkurs na „Nopiykniyjsy Orawski Moj”

zdj. Łukasz Sowiński

Po raz kolejny rusza tradycyjny konkurs, w którym o miano najpiękniejszego będą rywalizować orawskie moje postawione w gminie Jabłonka. Termin zgłoszeń upływa 28 kwietnia.

Warunkiem przystąpienia do rywalizacji jest dostarczenie do biura Centrum Kultury Górnej Orawy w Jabłonce zgłoszenia zamiaru stawiania moja zgodnie z dawną orawską tradycją.. W konkursie mogą uczestniczyć tylko mieszkańcy gminy Jabłonka.

Przy ocenie, która nastąpi 1 maja b.r., komisja będzie brać pod uwagę: tradycyjny wygląd i sposób mocowania, treść, estetykę dedykacji, gwarową formę zapisu oraz wysokość moja. W przypadku wystąpienia wulgaryzmów w zapisie dedykacji, może dojść do dyskwalifikacji grupy. Podczas mocowania moja nie należy korzystać ze sprzętów mechanicznych, dźwigów, podnośników – chyba, że służy to zabezpieczeniu terenu. Uczestnicy konkursu odpowiadają za bezpieczeństwo w czasie stawiania moja, które jest prywatną inicjatywą. Grupę musi zgłosić osoba pełnoletnia. Więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej Orawskiego Centrum Kultury.

Nagrody i dyplomy za zajęcie pierwszych trzech miejsc zostaną wręczone 3 maja 2017 roku podczas Przeglądu Orkiestr Dętych w Jabłonce.

Kartę zgłoszenia można znaleźć na stronie Orawskiego Centrum Kultury, które wraz z Orawską Biblioteką Publiczną w Jabłonce, Muzeum – Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej oraz Babiogórskim Parkiem Narodowym - jest organizatorem konkursu.

Równolegle swój konkurs organizuje także gmina Lipnica Wielka pn. XIII Konkurs na „Nopiykniyjsy Gminny Moj”. Więcej informacji na: lipnicawielka.pl.

ah/
najnowsze informacje
komentarze
Kamil09:39, 22 kwietnia 2017
Lipnica Wielka też leży na Orawie więc zasady konkursu nijak się mają do nazwy.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij