Sobota, 26 maj 2018, Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny
Nowy Targ i okolice
płatki mgły
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 99%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 94%
pochmurno
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 99%
niewielkie zachmurzenie
10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 95%
płatki mgły
14°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 90%
niewielkie zachmurzenie
10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 76%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
19.04.2017, 13:12 | czytano: 6224

Widowiskowe zjawisko atmosferyczne na Podhalu

Fot. Michał Adamowski

Tuż przed atakiem zimy, naszemu fotoreporterowi Michałowi Adamowskiemu udało się zrobić zdjęcie ciekawego zjawiska atmosferycznego. Nosi ono nazwę prąd zstępujący (widoczny na zdjęciu).

- Latając dronem w okolicach Chabówki zauważyłem, że na północny zachód od miejscowości buduje się silny prąd zstępujący (zwany również downburst), w którym ruch powietrza skierowany jest ku ziemi. W takim prądzie zimne powietrze opada gwałtownie na ziemię. Wewnątrz takiej komórki pogodowej występują mocne porywy wiatru oraz intensywne opady (w tym przypadku śniegu). Zjawisko downburst często poprzedzone jest przez chmurę szelfową, a w oddali widać charakterystyczną mgłę - opisuje Michał.

W Chabówce, podczas lotu było około 10 stopni, a gdy wracałem już do Nowego Targu, wjechałem w sam środek komórki. Temperatura na wysokości kościółka na Piątkowej Górze wynosiła już tylko 1 stopień. Występował bardzo silny opad śniegu, który ustąpił za Klikuszową. W mieście świeciło już słońce.

ma/
najnowsze informacje
komentarze
Lol14:24, 20 kwietnia 2017
tajpej czy to ważne co było najpierw, grunt,że coś poznaliśmy, otrzymaliśmy jakąś pozytywną informację, a nie tylko " a burmistrz to gdzie był, a co robił?"
sajo08:01, 20 kwietnia 2017
O maj got Mikel, is soł gut
mam wiatry20:52, 19 kwietnia 2017
też spowodowałem kiedyś ruch powietrza skierowany ku ziemi
Czy ja też jestem downburst
e217:59, 19 kwietnia 2017
Piękne zjawisko i fotka, ale się Panu udało!
wiatr15:15, 19 kwietnia 2017
..ale sie podniecasz ...seks jest lepszy ...hehe
tajpej15:13, 19 kwietnia 2017
Czyli powiem tak. Raczej zrobił Pan zdjęcie bo zobaczył coś ciekawego, a dopiero później znalazł informacje odnośnie tego co to i jak się nazywa ;) Nie ma co udawać że od początku się wiedziało co się fotografuje oraz jak się nazywa, nikt nie jest alfą i omegą :D
hehe14:07, 19 kwietnia 2017
Łał ale przygodę Pan miał .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij