Czwartek, 24 maj 2018, Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Zakopane i okolice
przewaga chmur
19°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 73%
przewaga chmur
20°
Wiatr: 3.5 km/h Wilgotność: 66%
przewaga chmur
24°
Wiatr: 3.1 km/h Wilgotność: 58%
przewaga chmur
20°
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 76%
pochmurno
14°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 90%
przewaga chmur
18°
Wiatr: 11 km/h Wilgotność: 61%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
20.04.2017, 13:06 | czytano: 1309

Porozmawiajmy o depresji

W związku ze Światowym Dniem Zdrowia 2017, 26 kwietnia w godzinach od 10.00 do 14.00 w auli Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, odbędzie się konferencja pod hasłem „Depresja-porozmawiajmy o niej” .

Każdy może zachorować na depresję, dlatego kampania związana z tegorocznymi obchodami Światowego Dnia Zdrowia adresowana jest do wszystkich, bez względu na wiek, płeć czy status społeczny. Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła zwrócić szczególną uwagę na trzy grupy, których depresja dotyka nieproporcjonalnie częściej: młodzież nastoletnią i młodych dorosłych, kobiety w wieku rozrodczym (zwłaszcza po urodzeniu dziecka) i osoby starsze (po 60 roku życia) (informacja ze strony WHO).

Dzięki współpracy z dr Maciejem Jachymiakiem z Podhalańskiego Centrum Zdrowia Psychicznego zaproszono do udziału w konferencji prof. dr hab. Dominikę Dudek z Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, która wygłosi wykład "Depresja, jak ją zrozumieć", a także mgr Mariusza Panka z Fundacji Leonardo w Krakowie, który zaprezentuje program dotyczący zwiększenia dostępności do usług psychiatrycznych w Powiecie Nowotarskim. Dr Ewa Makieła z Oddziału Psychiatrii Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu, wygłosi wykład pt. "Depresja i samobójstwa" . W trakcie konferencji odbędzie się dyskusja panelowa z udziałem profesjonalistów medycznych i społecznych.

Konferencja adresowana jest do nauczycieli, pedagogów, pracowników socjalnych, funkcjonariuszy służb mundurowych, personelu medycznego podstawowej opieki zdrowotnej oraz przedstawicieli samorządu terytorialnego.

Organizatorami są: Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Nowym Targu, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zakopanem. Patronat nad tym wydarzeniem objęli dr hab. Stanisław Gulak, prof. nadzw. Rektor Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu oraz Krzysztof Faber Starosta Powiatu Nowotarskiego. Patronat medialny: Podhale24.pl.

Ewa Łapsa, OZiPZ PSSE w Nowym Targu, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij