Czwartek, 24 maj 2018, Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Rabka Zdrój i okolice
przewaga chmur
19°
Wiatr: 9 km/h Wilgotność: 74%
przewaga chmur
21°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 67%
niewielkie zachmurzenie
24°
Wiatr: 3.1 km/h Wilgotność: 58%
przewaga chmur
19°
Wiatr: 19.5 km/h Wilgotność: 78%
przewaga chmur
14°
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 90%
pochmurno
17°
Wiatr: 6 km/h Wilgotność: 77%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
16.05.2017, 21:21 | czytano: 1190

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

"W podziękowaniu dla rodzin zastępczych oraz w ramach propagowania idei rodzicielstwa zastępczego na terenie naszego powiatu, Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej organizuje Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, który w tym roku odbędzie się 20 maja w Karczmie Sywor w Kościelisku o godz. 10.30" - czytamy w zaproszeniu na spotkanie.

Organizatorem Dnia Rodzicielstwa Zastępczego jest Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej – Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Zakopanem przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Zakopanem oraz Urzędu Miasta Zakopane. Swój wkład w organizację spotkania ma również zespół Beaty Bełtowskiej „Beti & Bobas”.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego został ustanowiony Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 24 maja 2006 r. w uznaniu potrzeby poprawy losu dzieci oraz działań na rzecz rozwoju i popularyzacji ruchu rodzicielstwa zastępczego w Polsce. Święto to przypada na dzień 30 maja.

"Rodziny zastępcze to ludzie którzy podjęli się tej pięknej i niezwykle trudnej misji, są to często krewni dzieci, ale także ludzie niespokrewnieni, którzy przyjmując pod swój dach dziecko, zobowiązali się do zapewnienia mu jak najlepszych warunków bytowych, rozwojowych oraz emocjonalnych. Są to ludzie, dla których dobro dziecka jest najwyższą wartością. Zależy nam, aby ludzie, którzy mają czas i miłość w sobie zgłaszali się do Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Zakopanem w celu stania się rodziną zastępczą" - przypominają organizatorzy spotkania.

Po przejściu procedury kwalifikacyjnej oraz odpowiednim szkoleniu można zostać rodziną zastępczą spokrewnioną, zawodową lub specjalistyczną.

mat. prasowy, opr.s/ Na zdjęciu zeszłoroczna zabawa w Kościelisku
najnowsze informacje
komentarze
wrak08:07, 18 maja 2017
Podziwiam Was Zastępczy Rodzice.Jesteście WIELCY. Mam dwóch wyprodukowanych przez mnie ,,studentów,,(do magisterki nie długo mają i dalej haru tato) nogi i ręce mi już odpadły.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij