Piątek, 28 luty 2020, Imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla
Zakopane i okolice
Snow
-0°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Snow
-0°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Snow
-0°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-0°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 95
Snow
-0°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Snow
-1°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
03.06.2017, 10:39 | czytano: 1534

Zakończyły się rozgrywki Deichmann Minimistrzostw w Jabłonce. Rywalizacja przenosi się do Nowego Sącza.

Dwadzieścia pięć drużyn wzięło udział w rozgrywkach Deichmann Minimistrzostw które przez ostatnie 5 tygodni rozgrywane były na trzech boiskach w Jabłonce.

W tym czasie odbyło się 7 meczowych dni a finał wraz z dekoracją zwycięzców odbył się w dzień dziecka.

W najmłodszej kategorii U7 zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy a 4 chętne drużyny kontynuować będą zmagania w kolejnym etapie na stadionie Heleny w Nowym Sączu.

Uczestnicy minimistrzostw wcielają się w wybraną przez siebie reprezentacje narodową. W grupie U9 bezkonkurencyjna była Serbia która nie przegrała żadnego meczu - w 17 spotkaniach młodzi piłkarze wywalczyli zwycięstwa a w jednym zremisowali. Na drugim miejscu uplasowała się Grecja - i obie te drużyny zdaniem organizatora mają duże szanse na sukcesy w dalszych etapach Deichmann Minimistrzostw. Trzecia w tej grupie Malezja nie zadeklarowała dalszej gdy w kolejnym etapie w Nowym Sączu ale zobaczymy tam jeszcze zawodników reprezentujących Peru, Słowenię i Portugalię.

Walka do samego końca i największe emocje wiązały się z najstarszą grupą U11. Tu do ostatniej kolejki rywalizowały ze sobą "łeb w łeb" reprezentacje Grecji i Rwandy. W ostatnich meczach Grecja pokonała Portugalię 6 do 0, a Rwanda uległa Peru 0 do 1 co dało zwycięstwo Grecji o trzy punkty wyprzedzającej Rwandę. W dalszych rozgrywkach nie bez szans są też reprezentacje Niemiec, Kuwejtu i Peru.

W czwartek 1 czerwca od wczesnego popołudnia odbywały się kolejne ceremonie zakończenia i dekorację poszczególnych grup wekowych. Zawodnicy w koszulkach w barwach reprezentowanego kraju, z flagami narodowymi odbierali z rąk organizatora Rudolfa Guzika i wójta gminy Jabłonka Antoniego Karlaka dyplomy i puchary.

Kolejne etap rozgrywek odbędzie się w Nowym Sączu a po nich, finałowe mecze zaplanowano w Wałbrzychu.

To była bardzo udana impreza - podsumowuje Rudolf Guzik. Szczególne podziękowania należą się wójtowi Antoniemu Karlakowi za pomoc przy organizacji rozgrywek i doskonałe przygotowanie obiektów oraz dyrekcji Gimnazjum w Jabłonce. Przy takim wparciu będziemy mogli starać się o organizacje kolejnych rozgrywek w przyszłym roku.wo/ zdjęcia Andrzej Habina
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij