Czwartek, 20 czerwiec 2019, Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Czarny Dunajec i okolice
Rain
25°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 88
Rain
25°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 88
Rain
25°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 88
Rain
26°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 51
Rain
25°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 88
Rain
22°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 88
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
18.07.2017, 21:46 | czytano: 3218

Zmarł Wojciech Mróz, dziennikarz

zdj. Regina Korczak - Watycha

Wczoraj w Zakopanem, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Wojciech Mróz. Był m.in. szefem redakcji TVP w Zakopanem. Miał 60 lat.

Wojciech Mróz był od ponad 20 lat dziennikarzem Telewizji Kraków, autorem filmów dokumentalnych i reportaży z Podhala, Orawy, Spisza i Pienin, twórcą cyklicznego programu o Zakopanem "Pod Tatrami". Był również pierwszym redaktorem naczelnym Tygodnika Podhalańskiego.

Pisał książki i wiersze. Niedawno ukazało się "Zakopane – miasto cudów" - zbiór jego felietonów, opisujących współczesne i historyczne Zakopane. Kilka lat temu napisał też "Zapach drzewa sandałowego w ostatnich dniach XXwieku". Wydał dwa tomiki wierszy: "Wieczory rozkwitające" i "Która jesteś" oraz bajki "Przygody w Księstwie Nieśmiałości".

Był laureatem tegorocznej Nagrody Burmistrza Zakopanego. Od prawie dwóch dekad starał się zintegrować środowisko dziennikarzy z całego kraju - organizując spotkania pod hasłem "Jesienny Chart".

s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij