Piątek, 18 styczeń 2019, Imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty
Szczawnica i okolice
pochmurno
Wiatr: 12.2 km/h Wilgotność: 85%
pochmurno
Wiatr: 4.3 km/h Wilgotność: 83%
przewaga chmur
Wiatr: 12.2 km/h Wilgotność: 85%
pochmurno
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 81%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 75%
pochmurno
-1°
Wiatr: 5.8 km/h Wilgotność: 77%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
18.07.2017, 21:46 | czytano: 3113

Zmarł Wojciech Mróz, dziennikarz

zdj. Regina Korczak - Watycha

Wczoraj w Zakopanem, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Wojciech Mróz. Był m.in. szefem redakcji TVP w Zakopanem. Miał 60 lat.

Wojciech Mróz był od ponad 20 lat dziennikarzem Telewizji Kraków, autorem filmów dokumentalnych i reportaży z Podhala, Orawy, Spisza i Pienin, twórcą cyklicznego programu o Zakopanem "Pod Tatrami". Był również pierwszym redaktorem naczelnym Tygodnika Podhalańskiego.

Pisał książki i wiersze. Niedawno ukazało się "Zakopane – miasto cudów" - zbiór jego felietonów, opisujących współczesne i historyczne Zakopane. Kilka lat temu napisał też "Zapach drzewa sandałowego w ostatnich dniach XXwieku". Wydał dwa tomiki wierszy: "Wieczory rozkwitające" i "Która jesteś" oraz bajki "Przygody w Księstwie Nieśmiałości".

Był laureatem tegorocznej Nagrody Burmistrza Zakopanego. Od prawie dwóch dekad starał się zintegrować środowisko dziennikarzy z całego kraju - organizując spotkania pod hasłem "Jesienny Chart".

s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij