Poniedziałek, 25 czerwiec 2018, Imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta
Czarny Dunajec i okolice
przewaga chmur
10°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 96%
pochmurno
10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 88%
deszcz
10°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 96%
deszcz
10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 94%
przewaga chmur
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 91%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 69%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
11.08.2017, 13:11 | czytano: 1846

Parowozem pod Tatry

Na zakończenie długiego wakacyjnego weekendu, we wtorek 15 sierpnia na trasę z Chabówki do Zakopanego wyruszy historyczny skład pociągu który będzie promował Małopolskie atrakcje turystyczne i dziedzictwo historyczne.

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” ma na celu promocję atrakcji turystycznych oraz dziedzictwa historii kolei w Małopolsce i obejmuje przejazdy historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z atrakcjami na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.Projekt realizowany jest w oparciu o zasoby Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce oraz najpiękniejsze trasy kolejowe Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem odcinka dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej przebiegającym na terenie Województwa Małopolskiego, w tym uznawanej za jedną z najpiękniejszych w Polsce i w Europie ponad 130-letniej trasy Chabówka – Nowy Sącz.Skład pociągu zestawiony z parowozu OKz32-2 z 1934 roku oraz zabytkowych wagonów z lat 1923 – 1960. Parowozy tego typu zostały zbudowane w latach 1934-1936 w liczbie 25 sztuk z myślą o trasie Chabówka – Zakopane. Zatem, będzie to autentyczny powrót do historii.Pasażerom towarzyszyć będą liczne atrakcje dodatkowe – występ góralskiego zespołu muzycznego, regionalny poczęstunek czy też zwiedzanie atrakcji Zakopanego w towarzystwie przewodników. W pociągu będą także rozprowadzane informatory o najważniejszych małopolskich atrakcjach turystycznych."Zapraszamy wszystkich chętnych do przybycia na małopolskie stacje kolejowe tym dniu i obejrzenia zabytkowego parowozu i wagonów. Pociąg odjeżdża z Chabówki o 9:24 i zatrzyma się na stacjach w Nowym Targu (od 10:20 do 10:55) oraz w Zakopanem (od 11:40 do 15:26) – w tym czasie będzie możliwość zwiedzenia składu pociągu oraz otrzymania gadżetów i upominków" - informują członkowie Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” jest realizowany przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”.
Partnerem strategicznym wydarzenia jest PKP CARGO.

Szczegółowy program przejazdu do pobrania na stronie www.kolejegalicyjskie.pl

mat. prasowy, opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
Made in China11:53, 15 sierpnia 2017
Przynajmniej się nie psują jak te nowe Pen-dolina kupione przez PO.
To jo13:46, 11 sierpnia 2017
Czy ten pociąg będzie ekologiczny na gaz.Bo jak nie to kary się posypią i smog w Nowym targu będzie
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij