Poniedziałek, 23 lipiec 2018, Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława
Czarny Dunajec i okolice
przewaga chmur
24°
Wiatr: 8.7 km/h Wilgotność: 61%
przewaga chmur
25°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 53%
deszcz
24°
Wiatr: 8.7 km/h Wilgotność: 61%
przewaga chmur
25°
Wiatr: 9.3 km/h Wilgotność: 62%
przewaga chmur
23°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 70%
deszcz
24°
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 62%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
11.08.2017, 21:33 | czytano: 810

Wystawa Modeli Redukcyjnych

NOWY TARG. Podczas IX Nowotarskiego Pikniku Lotniczego prezentowana będzie Wystawa Modeli Redukcyjnych. Na wystawie znajdą się modele w różnych skalach, dioramy oraz dwie makiety architektoniczne.

Swoje prace zaprezentują Grzegorz Kapusta, Paweł Jethon, Marcin Sigmund, Grzegorz Siuta, Piotr Walicki i Gabriel Wolski. Wystaw będzie zapowiedzią większego wydarzenia, które odbędzie się na wiosnę 2018 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu.

organizatorzy
najnowsze informacje
komentarze
wiśniowy10:44, 14 sierpnia 2017
Robert nie wygłupiaj się tu i nie smaruj podwozia, władza tego nie czyta. dostałeś od kolegi muzeum? Pokazuj te mundury może pójdą z tobą jakieś panny. Modele były długo przed tobą na szczęście.
Zkodu21:36, 13 sierpnia 2017
Panie Robercie to nie jest wystawa o panu i zakochanym w sobie pana ego. Lepiej nie się pan nie wypowiada na te tematy po parę osób mam żal odnośnie pana działań w tamtych właśnie latach.
Robert Kowalski21:37, 11 sierpnia 2017
Super sprawa :) powrót do tradycji organizowania wystaw modeli redukcyjnych na Podhalu i w Nowym Targu. W latach 2000-2004 działający w Nowym Targu Klub Modelarzy Redukcyjnych "Skala" zorganizował łącznie 5 edycji Podhalańskich Wystaw Modeli Redukcyjnych. Pierwsze 2 ekspozycje odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu, kolejne 3 w Muzeum Podhalańskim. Trzeciej edycji towarzyszył niezwykła oprawa - pierwsza zresztą na Podhalu rekonstrukcja historyczna - parada zabytkowych pojazdów z udziałem jeżdżącej repliki polskiego samochodu pancernego wz. 34 wykonanej przez Leszka Kusiaka, oddziału kawalerii złożonego z siedmiu jeźdźców w historycznych mundurach oraz zabytkowego motocykla polskiej konstrukcji CWS "Sokół" ze zbiorów Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie a także modelarzy uczestników wystawy z Polski, Węgier, Słowacji i Emiratów Arabskich. Dwie kolejne edycje, przygotowane we współpracy z Komisją Historii Wojskowości, miały charakter wystaw historyczno-modelarskich połączonych z sesjami popularno-naukowymi: "100 lat lotnictwa - początki skrzydlatego wieku" (2003) oraz Koniec wojny - początek nowej epoki - tajne wynalazki lotnicze 1944/45 (2004). A, że sam "meczałem palce" przy tych wydarzeniach, to tym bardziej się cieszę, że modelarstwo redukcyjne wraca do Nowego Targu w osobach Pawła i Piotra, którzy również w tamtym czasie bardzo aktywnie na tym polu działali. Powodzenia Panowie :) Robert Kowalski
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij