Niedziela, 22 lipiec 2018, Imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii
Zakopane i okolice
deszcz
13°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 99%
deszcz
15°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
pogodnie
13°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 99%
pogodnie
15°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 88%
pogodnie
18°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 77%
pogodnie
15°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 50%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
12.08.2017, 17:33 | czytano: 747

Zawody o Sabałową Flintę (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński

Kilkudziesięciu zawodników spróbowało swoich sił w zawodach strzeleckich zorganizowanych w ramach 51. Sabałowych Bajań.

\Każdy z zawodników oddawał osiem strzałów do tarczy oddalonej o 25 metrów. - Najpierw oddawane są trzy strzały próbne, po których zawodnicy podchodzą do tarcz i sprawdzają jak trafienia się ulokowały - mówi Józef Bafia, instruktor sportów strzeleckich. - Po powrocie na stanowisko strzelcy oddają kolejnych pięć strzałów - dodaje.

Z wszystkich oddanych strzałów zawodnikom do punktacji zaliczanych jest pięć najlepszych trafień. Zdarzają się jednak i tacy, którzy po kilka razy próbują swoich sił na strzelnicy. - Na każdych zawodach pojawia się jakaś grupka osób, które rywalizują ze sobą. Podobnie jest i w tym roku - zaznacza Bafia.

Zawodnicy zależnie od wieku i wprawy zdobywają od kilku do kilkudziesięciu punktów. W zeszłym roku zawody i Sabałową Flintę wygrał zawodnik, który zdobył 45 punktów na 50 możliwych.

ms/ zdjęcia Marcin Szkodziński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij